, Zdrach

Podziemia "Arado" w Kamiennej Górze

2012-10-14
2012-10-14 14:37:58
Avatar użytkownika
Zdrach Uzależniony od podróży 1393 kilometrów

Jest to relacja z wyprawy do nowo otwartej podziemnej trasy turystycznej "Arado" w Kamiennej Górze

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
> Kamienna Góra

W pięknie wkomponowanym w górzystą scenerię mieście Kamienna Góra dnia 5.maja.2012 roku miało miejsce otwarcie podziemnej trasy turystycznej. Nowa w rejonie dolnego śląska trasa turystyczna obrała nazwę "Arado" i nawiązuje do projektu latającego skrzydła które miało być nową bronią III Rzeszy. Podziemna Trasa turystyczna rozciąga się pod góra parkową a wejście do niej znajdziemy od ulicy lubawskiej.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy gdy do wnętrza sztolni wprowadził nas "więzień" czyli przebrany w ówczesny strój przewodnik. Sztolnie były mroczne i ponure. Szliśmy w głąb góry natrafiając na wartownie. Po oglądnięciu pięknie zaaranżowanej i wypełnionej eksponatami z epoki wartowni, podążaliśmy dalej ciemnymi wijącymi się korytarzami, mijając jakieś tajemnicze skrzynie. Przewodnik opowiadał o podziemiach, o ich powstaniu i domniemanej funkcji. Mogliśmy zobaczyć tajne laboratorium w którym prowadzono dziwne eksperymenty, ponadto przez całą podziemną drogę natykaliśmy się na liczne eksponaty z minionego czasu II wojny światowej. W jednym z korytarzy widzieliśmy rakietę V2, a za rogiem zwabieni dziwnymi odgłosami zauważyliśmy pracujących więźniów, którzy w pocie czoła drążyli kolejne tunele. Przechodziliśmy również przez hale w której produkowano komponenty do samolotów. Podczas wędrówki przez podziemia spotkaliśmy wielu strażników oraz naukowców pracujących w mrocznych korytarzach nad nowa bronią.
Cała trasa jest bardzo ciekawa i warta polecenia. Same sztolnie wypełnione są przeróżnymi eksponatami z okresu II wojny. Liczne wystawy i zaaranżowane pomieszczenia takie jak laboratorium , hala produkcyjna, zalany korytarz, rakieta V2 oraz pracujący jeńcy nadają dodatkowego smaczku i pozwalają przenieść się w odległe czasy.
Podsumowując - trasa bardzo ciekawa, na pewno warta polecenia, każdy kto zdecyduje się wejść do podziemnego świata "Arado" na pewno nie będzie żałować i chętnie tu powróci by żywo obcować z historią zagadkowych podziemnych fabryk III Rzeszy.Avatar użytkownika
Zdrach Uzależniony od podróży 1393 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020