Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, mokunka

Jezioro Otmuchowskie – uciekamy przed burzą

2012-09-30
2012-09-30 20:46:41
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów

Jezioro Otmuchowskie, zbiornik wodny pelniący nie tylko rolę przeciwpowodziowa. Wygnała nas stamtąd burza!

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Otmuchów

Jezioro Otmuchowskie , położone w granicach administracyjnych miasteczka Omuchów jest sporo mniejsze od Jeziora Nyskiego a podobnie jak ono powstało jako zbiornik retencyjny , mający ratować okolicę przed powodziami.Turystyka na Jeziorem Otmuchowskim rozwinęła się chyba nienajlepiej, właściwie funkcjonują tam tylko dwa niewielkie ośrodki położone na przeciwległych brzegach. Jeden typowo przeznaczony do uprawiania sportów wodnych .Drugi z wydzieloną plażą i domkami letniskowymi. Z centrum miasteczka przeszliśmy spacerkiem dość spory kawał. To co zobaczyliśmy w owej przystani nie napawało optymizmem, zdezelowane łódki ,kilka malutkich domków drewnianych z chyba (?) czasów PRL-u.Jeden bar , w którym głownie miejscowi pili piwo, w zatrważającycjh ilościach.


Było okropnie parno, gorąco, duszo, termometr wskazywał 36 stopni w słońcu. Marzyło nam się pobrodzenie w wodzie jeziora.
Ośrodek po drugiej stronie Jeziora Otmuchowskiego, do którego pojechaliśmy prezentował się ciekawie. Dzielił się na kilka mniejszych administrowanych (jak się okazało) przez inne podmioty. I to wyjaśniło, czemu w jednej cześci jest super, wszystko zadbane, dobre dojście do plaży, fajne knajpki, recepcja .Inne w dużo gorszym stanie ; co przedkłada się na niewielką liczbę turystów.

Fajną i ciekawie zagospodarowaną częścią zbiornika są jego bardzo wysokie wały, na koronie których jest ścieżka rowerowa…fajnie to zorganizowane ale ma się jakoś dziwnie do tabliczki, która …zabrania przebywania na koronie wałów. HmmPoniżej wałow tuż nad brzegiem znudzeni wędkarze przesiadują godzinami!

Robiło się coraz bardziej duszno, zaczął wiać wiatr i dosłownie w 1-2 minuty niebo pokryły ciemne , wręcz czarne, "ołowiane" ciężkie chmury. Pogoda zmieniała się tak dynamicznie, gwaltownie a ja jeszcze parę tych czarnych chmur obfocić chcialam....W ostatniej chwili wsiedliśmy do samochodu ; i w ulewnym deszczu i burzy , w „asyście” piorunów dotarliśmy do Paczkowa, gdzie spędziliśmy kolejne kilka dni.

widać zaniedbania na przystani domki stały puste z rybacy zachowywali stoicki spokój zaczynało mocno wiać zrobiło sie prawie całkiem ciemno
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2012-10-01 21:38:39

[cytuj autor=' toja1358'] Hej, już jestem z Wami:))) Fajna wyprawa, z przygodami. Szkoda, że lato się skończyło i nie będzie już tyle fajnych wy[praw na łono natury. Ale nie ma się co martwić - za niecały rok lato znowu wróci :))) Pozdrawiam [/cytuj]

 

Jasne Tojko, lato pwroci jako i ty nareszcie wrócilaś na PSZ!!!

Arku, te "chmurki" tylko na zdjęcu takie fajne:) groźnie to wyglądało!

Dorka i Krzych, fakt sporo pozwiedzałam:) jeszcze kilka wycieczek letnich mam do wrzucenia:)

pozdrawiam Wszystkich:)

Ostatnio edytowany: 2012-10-01 21:40

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2012-10-01 21:20:37

Hej, już jestem z Wami:))) Fajna wyprawa, z przygodami. Szkoda, że lato się skończyło i nie będzie już tyle fajnych wy[praw na łono natury. Ale nie ma się co martwić - za niecały rok lato znowu wróci :))) Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów
2012-10-01 20:55:39

Jak zawsze fajnie i ciekawie opisana wycieczka, do tego z "derszczykiem" emocji. Ładne "ołowiane" chmury na fotkach.

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2012-10-01 17:47:13

Mokunko widze że zwiedziłas całą okolice super fotki

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów
2012-10-01 07:54:22

Piękne zdjęcia jak zwyke :) bardzo fajne miejsce, już pisałam,że kiedyś pływaliśmy kajakiem po tym jeziorze. A uciekać przed burzą znad jeziora też już się zdarzało :) Ja się boję bardzo burzy w terenie.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020