Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Europejskie Centrum Bajki, mokunka

Pacanów- miasto Koziołka Matołka

2012-09-26
2012-09-26 22:07:32
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów

Udalo nam się być latem, przejazdem w Pacanowie.Niewiele można tam zwiedzać, lecz spotkanie z Koziołkiem Matołkiem jest pewne 🙂

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Pacanów

Każdy chyba (?) pamięta z dzieciństwa słowa Kornela Makuszyńskiego „W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa , błąka się po całym świecie aby dojść do Pacanowa”. Tak rozpoczynała się wielka Księga Przygód Koziołka Matołka.
Tego roku latem udało i nam dotrzeć się do owego niewielkiego miasteczka, w świętokrzyskim, które właśnie ów koziołek rozsławił.
Obecnie jest tam z ogromnym rozmachem wybudowane Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Już w rynku można dostać …zawrotu głowy od nadmiaru wszelkich koziołków: dużych, małych, średnich .Na murach, szyldach sklepów , barów, nawet na budynku poczty króluje niepodzielnie : ) Koziołek Matołek, uff sporo tego, rzec można nawet nadmiar!Na niewielkim skwerku , w rynku można też zobaczyć kilka figurek postaci z rożnych bajek. Rozmieszczone są one również w innym częściach miasteczka.

Wspomniane Europejskie Centrum Bajki- to raj dla dzieciaków. Odbywają się tam „bajkowe zajęcia” z edukatorami, spotkania z krasnalami i oczywiście Koziołkiem Matołkiem, który …osobiście wita gości w swych progach.


Jest tam też prześliczny teren zielony wokół , z placem zabaw i „kuźnia pamiątek” , gdzie każdy zainteresowany może samodzielnie (choć pod czujnym okiem ) kowala sam wykuć pamiątkowy medal.
Generalnie miasteczko maleńkie, zadbane a wszyscy chyba zwiedzający maja jeden cel – spotkać bajkowa postać 🙂)). Milusińscy mają mnóstwo frajdy !Centrum Bajki Pacanów budynek Centrum Bajki budynek Centrum Bajki ogrody Bajkowego Centrum Centrum Bajki w Pacanowie Europejskie Centrum Bajki Centrum Bajki w Pacanowie w kuźni pamiatek nadmiar koziołków Pacanów Ratusz w Pacanowie pani krasnalowK
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2012-09-27 17:56:09

Fajnie   przypominają się młode lata :)))))

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2012-09-27 14:26:41

Bardzo ale to bardzo fajna wyprawa. Zdjęcia jak z bajki. Mokunko ty to masz ....... pomysły na spędzenie fajnie czasy - gratuluję. Pozdrowionko.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów
2012-09-27 08:22:14

O widzisz, byłaś tam :) Ciekawi mnie ten Park, fajnie że pokazałaś :)

Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów
2012-09-27 08:09:29

Witam...jak nic ciekawego, jak takie ciekawe miejsce odwiedziłać, przecież to świat bajek...najpiękniejszy świat...serdecznie pozdrawiam:)))

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020