Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Kasia

Ośrodek Caritas w Myczkowcach

2012-08-21
2012-09-06 20:47:38
Avatar użytkownika
Kasia Zapaleniec 389 kilometrów

Wspaniałe, nietypowe miejsce godne polecenia szczególnie dla dzieci, ale dla dorosłych również.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Myczkowce > Ośrodek Caritas

W tym roku związku z młodym wiekiem mojej drugiej latorośli ( a dokładnie to ma teraz 5 miesięcy) nasz wakacyjny wyjazd ograniczyliśmy do 5 dni nad Soliną.Co robić z takimi maluchami nad jeziorem? Nie można pływac rowerkami, ani tym bardziej wpław. Po "zielonych wzgórzach" tez pochodzić się nie da, na wędkowanie mąż się wybrał sam...więc może coś pozwiedzmy.Już przed wyjazdem przeszukałam ofertę pobliskich atrakcji i mój wybór padł na Myczkowce i Ośrodek Caritasu.

Nie zawiodłam się. Atrakcji było w Ośrodku nawet trzy. PIerwsza to Ogród Biblijny, w którym zwizualizowano naistotniejsze motywy Starego i Nowego Testamenu. Można było zobaczyć tam miniaturową makietę Arki Noego, Świątynię Salomona, Grób Pański oraz wiele innych opowieśći biblijnych.

Kolejna atrakcja to Centrum Kultury Ekumenicznej czyli parki miniaturowych kościołów i cerkwi z obnszaru południow-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Naszemu zwiedzaniu towarzyszyły śpiewy cerkiewne, co było dodatkową atrakcją, dla takich melomanów jak my.A na koniec coś co moja córeczka lubi najbardzie - zwierzątka. W mini zoo zgromadzono jelenie, daniele, osiołka, lamy, oraz różne gatunki ptaków- ozdobnr kury, bażanty, pawie.

Gorąco wszystkim polecam!

Avatar użytkownika
Kasia Zapaleniec 389 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Kasia Zapaleniec 389 kilometrów
2012-09-08 08:20:36

Widziałam również te wycieczki. Dzięki wielkie. Pozdrwawiam również.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2012-09-07 22:06:46

Racja Kasiu, tam w Myczkowcach jest sporo ciekawostek i atrakcji:) .Byłam tam przed 3 laty, a z naszego forum był tam też Arek Musielak i Zbyszek Mat. W Każdym razie ich wycieczki pamiętam.Fajnie, że się rozkrecach na PSz.

pozdrawiam:)))

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020