Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Studnia, Monika Pawlak

Cieszyn

2007-08-03
2008-03-19 10:38:28
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
Wzgórze zamkowe,zabytki ,ciekawe miejsca miasta i Czeski Cieszyn
Cieszyn,to dawny gród piastowski,wczesnośredniowieczny wzmiankowany ok 1155r.,.położony nad brzegiem Olzy na granicy Polski z Czechami.Ślady osadnictwa na Wzgórzu Zamkowym siągają V wieku p.n.e.,według legendy jednak jest mowa o założeniu Cieszyna w 810 roku n.e.,kiedy to spotkali się po latach trzej bracia Lech,Czech i Rus,z tej radości stawiając studnię dziś zwaną Studnią Trzech Braci .W latach 1290-1653 Cieszyn był stolicą Księstwa,we władaniu książąt Piastów cieszyńskich,należących do rodu Piastów śląskich.Do 1918 Cieszyn był we władaniu Habsburgów.Prawa miejsckie Cieszyn otrzymał w 1364 r.Jest to piękne miasto z ogromem zabytków m.in Rotunda Romańska z XIw,Wieża Piastowska i fragmenty murów zamkowych (XIV w.)Ratusz z 1800r.,kościoły ewagelickie i katolickie.Śląsk cieszyński jest zamieszkany przez największe skupisko wyznawców protestantyzmu. Miasto nawiedzały pożary,zarazy.Mimo wszystko ciągle się podnosiło i rosło.Warto się tu zatrzymać na odpoczynek przed długą drogą ,gdy się wyjeżdża na południe Europy, dawna granica na Olzie jest tuż obok Wzgórza Zamkowego.
Czeski Cieszyn Cieszyński Browar ,piwo Brackie Studnia Klasztor sióstr Elżbietanek Widok z ul.Głebokiej na Wzgórze Zamkowe Mała Venecja cieszyńska Stara uliczka jak za dawnych czasów,gdyby nie te napisy i samochód :-/ Stara gospoda nadal funkcjonująca Muzeum cieszyńskie Ratusz na rynku Z Wieży Przed muzeum Na rynku Jeszcze raz widok z Wieży Kościół ewangelicki z XVIIIw Na rynku Tuż za mną Czeski Cieszyn Kościół ewangelicki z XVIIIw Znów coś ze Wzgórza zamkowego Cieszyn Ozdobiony fundament dawnej wieży Zabytkowy budynek Czeski Cieszyn Dawna kuchnia zamkowa Zabytkowy budynek Na czeskim rynku Fragment ruin -widok z Wieży Zabytkowy budynek Ważenie piwa starą metodą klasztorną Widok z Wieży Piastowskiej Pomnik Piasta Przeniesienie się w czasie... Wewnątrz wieży dzwon Przed Teatrem Przed Wieżą Piastowską Wieża Piastowska Piękne kamieniczki przed teatrem Jeden z herbów na Wieży Piastowskiej Wewnątrz Rotundy Teatr im A.Mickiewicza Miecz Rotunda Na rynku ... Na dziedzińcu Studnia Trzech Braci Czeski Cieszyn Przed zamkiem
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020