Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Partera śnieżna, Tadeusz Walkowicz

ZOO Chorzów z Niną

2012-09-01
2012-09-02 06:50:21
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Chorzów

Wyjazd z wnuczką do Chorzowa, by zobaczyć ZOO. Podróż pociągiem. Potem pieszo do ZOO. Kupujemy bilety. Zdjęcia będzie robić NIna.Śląski Ogród Zoologiczny posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym. Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini-ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini-ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów - jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie. Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców naszego województwa jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz ze wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie.

Struś
Struś

Po 5 godzinach wziedzania wracamy do domu.

ZOO Zebry Zakratowane Na terenie ZOO Poryczałem sobie Piękny jestem Wózek dla dzieci MIś Piękna głowa Zieleń Żubry Płaszczka Ślimak Trzy kolory Jaka duża Pawie Ale się pozwijałem Żółw w budzie Pelikany Ale mi ciepło Zaczęło padać - do domu Łabędzie czarne Bazyliszek Ćwiczenia na drążku Waran Struś Legwan zielony Świnka Kameleon Świnki morskie Kapucynka grzywiasta Pilnuje stada z góry Nuda Prehistoria i współczesność Pojadłem sobie Zieleń przed ZOO Autorka zdjęć Przyjdzcie jutro Zieleń przed ZOO Tak będzie dobrze
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2012-09-03 17:49:06

Gratuluję wyprawy, fajnie spędzony z wnuczką czas. Serdecznie pozdrawiam

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów
2012-09-03 12:39:40

Bardzo fajna wycieczka :)

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
2012-09-03 12:24:16

Bardzo się cieszyła w wizyty w ZOO, jeszcze robić im zdjęcia.  Najdłużej Była u małpek, w Mini ZOO i warana egipskiego / dziadek był w warana z Komodo /.

 

Pozdrawiam Tadek

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2012-09-03 11:46:09

To musiała się Tadziu wnuczka bardzo cieszyc, tyle zwierzątek.Fajnie:)

pozdrawiam:)))

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020