Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Vincci

Pogórze Śląskie: Cieszyn

2012-08-17 - 2012-08-18
2012-08-25 11:13:55
Avatar użytkownika
Vincci Krajtroter 11066 kilometrów

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Cieszyn > Czeski CieszynCieszyn jest średniej wielkości miastem, które wiekszości Polaków kojarzy się z przejściem granicznym.Na mocy układu z Schengen można się dostać bez najmniejszego problemu a Cieszyn po obu stronach Olzy możemy podziwiać turystycznie. Jest bowiem w tym mieście sporo zabytków, jak z resztą przystało na jedno z najstarszych polskich miast.W Cieszynie, dzięki wielu urokliwym zielonym zakątkom, można bardzo miło spędzić czas na łonie natury. Aby odpocząć od ruchliwego i gwarnego cieszyńskiego śródmieścia, na dłuższe i krótsze spacery zapraszają wszystkich oznakowane i opisane trasy spacerowe.

Cieszyn panorama miasta ul.Górna
Cieszyn panorama miasta ul.Górna

Trasa Rezerwatów wiedzie do najbardziej zielonych zakątków Cieszyna, m. in. do dwóch spośród trzech cieszyńskich rezerwatów przyrody – „Lasku Miejskiego nad Puńcówką” i „Lasku Miejskiego nad Olzą”. Utworzono je dla oryginalnej charakterystycznej dla Cieszyna i Śląska Cieszyńskiego rośliny – cieszynianki wiosennej Hacquetia epipactis. Oba rezerwaty łączy park Pod Wałką, rozległy kompleks parkowo-rekreacyjny, z pięknym, zabytkowym drzewostanem, placem zabaw, ścieżką zdrowia, basenem kąpielowym, kortami tenisowymi, kempingiem i zalewem kajakowym. Tuż za Olzą znajduje się czeskocieszyński park Adama Sikory.

Cieszyn panorama miasta ul. Górna
Cieszyn nad Olzą okolice lasku nad Puńcówką
Cieszyn nad Olzą


Trasa widokowa pozwoli dotrzeć na najwyższe cieszyńskie wzniesienia, z których rozpościera się piękna panorama Cieszyna i Czeskiego Cieszyna oraz widok na wznoszące się nieopodal miast szczyty Beskidu Śląskiego i Beskidu Śląsko – Morawskiego.

Wartych poznania jest kilka niedużych, ale jakże interesujących parków. Najciekawszym z nich jest romantyczny park na Górze Zamkowej. Warto także zobaczyć wiecznie zielony bluszcz, pokrywający stromy stok opadający do Młynówki i Olzy, a który podlega ochronie. W spacerach po cieszyńskich uliczkach i zaułkach nie sposób ominąć odrestaurowanego parku Pokoju. Zieleń – drzewa i krzewy – harmonijnie współgrają z parkową architekturą i fragmentami rzeźb w lapidarium. Wiosną warto przejść się szlakiem kwitnących magnolii.

Cieszyn nad Olzą
Cieszyn nad Olzą


Cieszyn nowy most ul.Potoćni Cieszyn nowy most ul. Potoćni Czeski Cieszyn widok na lasek miejski nad Puńcówką Cieszyn most ul.Potoćni Cieszyn widok z mostu na Olzę Cieszyn widok z mostu na Olzę Cieszyn rzeka Olza Czeski Cieszyn nabr.Miru Czeski Cieszyn nabr.Miru Czeski Cieszyn nabr.Miru Czeski Cieszyn widok na Olzę Czeski Cieszyn widok na Olzę Cieszyn most graniczny ul. 3go Maja Cieszyn rzeka Olza Cieszyn rzeka Olza w tle kamienice ul.Trzech Braci Cieszyn Widok na kamienice ul.Trzech Braci Cieszyn widok na aleje Łyska Cieszyn rzeka Olza Cieszyn widok z mostu na rzekę Olzę Czeski Cieszyn rzeka Olza Czeski Cieszyn Ośrodek Kultury Czeski Cieszyn nabr.Miru Czeski Cieszyn nabr.Miru Czeski Cieszyn Ratusz Czeski Cieszyn Rynek Czeski Cieszyn Fontanna na rynku Czeski Cieszyn fontanna na rynku Czeski Cieszyn kamienice na rynku Czeski Cieszyn ławeczki na rynku Dworzec kolejowy w Czeskim Cieszynie Czeski Cieszyn kamienica ul.Tyrśova Cieszyn widok z ul.Dębowej Cieszyn widok z ul.Dębowej Cieszyn widok na góry w okolicach Trzyńca ul. Debowa Cieszyn ul.Dębowa Cieszyn widok z ul.Dębowej Cieszyn widok z ul.Dębowej Cieszyn widok z ul.Debowej Cieszyn panorama ul.Jastrzębia Cieszyn panorama ul.Jastrzębia Cieszyn panorama ul.Jastrzębia Cieszyn widok na ul.Hallera Cieszyn panorama z ul.Jastrzębiej Cieszyn panorama Beskidów z ul.Jastrzebiej Cieszyn panorama Beskidów z ul. Jastrzębiej Cieszyn Żniwa... Cieszyn panorama Beskidów z ul.Jastrzebiej Cieszyn widok na pola z ul.Jastrzębiej
Avatar użytkownika
Vincci Krajtroter 11066 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2012-08-25 16:10:47

Vincci ale twoje foty są dopieszczone :) ładnie

Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów
2012-08-25 11:27:15

VIncci, czyż moje miasteczko powiatowe nie śliczne...lubię je odwiedzać...pozdrawiam:)))

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020