Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Szklarska Poręba, mirosław

urlop w karkonoszach

2012-08-01 - 2012-08-12
2012-08-15 12:20:47
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48790 kilometrów

tego roczny urlop spędzony intensywnie,na zwiedzaniu karkonoszy,i zdobywaniu górskich szczytów.

już pół roku temu zapowiedziałem w domu że na urlop wyjeżdzamy w karkonosze.zaplanowanie wyjazdu okazało się nie lada wyczynem,najpierw czeba było znaleść jakieś lokum,a potem połączenie z katowic.Korzystając z uprzejmości miłej właścicielki,wynajeliśmy pokój w jej domku,z powodu że nieposiadamy auta byliśmy zmuszeni skorzystać z pks.Droga się nam dłużyła,ale pełni zapału dojechaliśmy do celu.Po rozpakowaniu się postanowiliśmy zwiedzić miasto,i wypocząć po podróży.Następnego dnia wyruszyliśmy z samego rana na zwiedzanie,najpierw zwiedziliśmy leśną hute na szlaku walońskim,

Karpacz
Karpacz


można zobaczyć w niej jak wyrabia się ,i formuje różne kształty ze szkła.Następnie ruszyliśmy szlakiem czarnym w kierunku walońskiej chaty,w chacie znajdują się minerały wydobyte przez walończyków.Po dokładnym ich obejżeniu ruszyliśmy dalej szlakiem czarnym w kierunku wodospadu szklarki,po dotarciu na miejsce i zachwyceniu się tym miejscem,postanowiliśmy wykorzystać okazje i zrobić sobie zdjęcie na tle wodospadu z bernardynem.W taki oto sposób minął drugi dzień naszego pobytu.

Trzeciego dnia w planach było podejście pod wyciąg na szrenice,oraz zwiedzenie atrakcji na szlaku.Wyruszyliśmy koło południa najpierw czekała nas mała wspinaczka pod góre,po jej pokonaniu udaliśmy się zobaczyć kamienny krąg autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza,rzezby przedstawiają ludzi wykutych z kamienia i żelaza,posągi robią imponujące wrażenie.Gdy ruszyliśmy dalej naszym oczom ukazało się muzeum minerologiczne,znajdują się tam eksponaty z całego świata,oraz szczątki dinozaurów.Po zwiedzeniu muzeum,wróciliśmy na szlak,nietrwało to jednak długo ponieważ tusz przed wyciągiem na szrenice zauważyliśmy kolejne muzeum,tym razem karkonowskiego parku narodowego,niepozostało nam nic innego jak zwiedzić i to muzeum.Po wysłuchaniu prelekcji i obejżeniu wszystkich eksponatów,ruszyliśmy w kierunku wyciągu na szrenice.Niestety zaczyna padać i musimy wracać do pokoju,ale obiecujemy sobie że szrenice zdobędziemy.

Szklarska Poręba
Szklarska Poręba
Karpacz

Po dniu niesprzyjającej pogody wychodzi słonce,dlatego postanawiamy dokączyć naszą trase.Wyruszamy w kierunku wodospadu kamienczyk czarnym szlakiem,po przebyciu połowy drogi uświadamiamy sobie że niebędą to przelewki.Nie dając za wygraną docieramy do wodospadu,po pobraniu kasków idziemy go obejrzeć i szczelić pare fotek.Po dłuższej chwili refleksji i zadumy postanawiamy zdobyć szrenice pieszo.Zmęczeni ale szczęśliwi docieramy do schroniska na hali szrenickiej,tak odpoczywamy przed decydującym podejściem.Po nabraniu sił ruszamy zdobyć szrenice,gdy docieramy na miejsce i robimy zdjęcia dowiadujemy się iż ostatni zjazd jest za 10-sięć minut,więc biegiem do wyciągu,udaje się załapać na ostatni zjazd.Na ten dzień jest zaplanowana specjalna atrakcja dla siostrzenicy,a jest nią zwiedzanie dinoparku.

Szklarska Poręba
Szklarska Poręba

Do parku dojeżdzamu specjalnym samochodzikiem elektrycznym,kursującym z centrum miast do dinoparku.Mała jest w swojm żywiole,może skakać i wyszaleć się do woli,jak również zobaczyć dinozaury,po całym dniu spędzonym w parku czeka ją jeszcze jedna atrakcja,mianowicie zjazd na torze saneczkowym w centrum miasta.

Dzień kolejny postanawiamy spędzić w karpaczu i zwiedzić zabytki miasta.

Szklarska Poręba
Szklarska Poręba

zwiedzamy kościółek wang,dziki wodospad,zapore na łomnicy,tor saneczkowy-kolorowa,muzeum sportu i turystyki,oraz muzeum zabawek.Wieczorem docieramy do szklarskiej poręby i jesteśmy potwornie zmęczeni.

Ósmy dzień postanawiamy wypocząć w ogradzie i nabrać sił przed następnymi wyzwaniami.

Karpacz
Szklarska Poręba
Szklarska Poręba

Po dniu odpoczynku wyruszamy z jeszcze większą chęcią zobaczenia ciekawych rzeczy.Naszym celem jest chybotek,niestety przez zle odczytany szlak trafiamy na sowie skały,ale się niepodajemy i ruszamy w droge powrotną na szlak,gdy docieramy na wyznaczony szlak okazuje się że droga przed nami jest długa.W czasie marszu na chybotek mijamy złoty widok,oraz grób karkonosza,i dom malarza Wlastimira Hofmana.

Dziesiątego dnia postanawiamy zobaczyć zamek chojnik w sobieszowie,zamek jest położony na wierzchołku granitowej góry nad 150 metrową przepaścią,na wysokości 627m.n.p.m .Spokojne wejście i zwiedzanie zajeło nam cały dzień.

Karpacz
Karpacz

Jutro czas wracać,a więc czeba się porzegnać z górami.Najlepszym sposobem będzie zdobycie śnieżki w karpaczu.Ruszamy z samego rana,niebo pochmurne,a my w droge.Gdy dojeżdzamy do karpacza wychodzi na chwile słońce.Ze wzglęgu na obietnice przejechania się wyciągiem krzesełkowym siostrzenica nie daje za wygraną.Na śnieżke wjeżdzamy wyciągiem.Śnieżka wita nas gęstymi chmurami i chłodem,ale jak dotarliśmy tak daleko to musimy zobaczyć ją z bliska.Po dotarciu na sam szczyt okazuje się iż odbywa się tam msza święta w której uczestniczymy.Po mszy robimy pare zdjęć ,podziwiamy panorame karkonoszy i schodzimy do wyciągu.

Wszęśliwi i zmęczeni wracamy do szklarskie poręby ,aby jutro wyryszyć w droge powrotną do domu.

Szklarska Poręba
Szklarska Poręba
Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba chojnik Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba Karpacz Szklarska Poręba
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48790 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2013-01-11 18:15:50

witam.

dales sie  zakuc w dyby tak dobrowolnie , od siebie ?

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
2012-10-17 09:26:17

Mirku opisujesz przepiekne tereny .Uwielbiam Szklarską Porebę i okolice. Jest co zwiedzać ! Przeszukałam foty i widzę znajome miejsca, które i Ty odwiedziłeś.Szklaną Hutę oraz Wodospad Szklarski...ehhh pojechałoby się teraz. Podobno jesień w Karkonoszaach przepiękna :)

pozdrawiam:)))

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
2012-10-16 20:37:25

bardzo ladnie (5)

 

pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
2012-08-16 13:18:44

Super relacja i wycieczka i moje strony.Super że pogoda i humory dopisały. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
2012-08-15 21:47:43

Świetna relacja i sporo ciekawych miejsc Szklarska , Karpacz to super miejsca wypadowe w górki pozdrawiamy

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2012-08-15 16:03:24

Mirku! Bardzo udany rodzinny urlop. Karkonosze są piękne, a Wam udało sie sporo zwiedzić.

Pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020