Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
wyjście na Zebrzydkę - buczyna karpacka, Gabriela Jaworowska

Na szlaku na Błatnią

2012-08-05
2012-08-13 22:37:10
Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów

wycieczka na Błotny przez Zebrzydkę, Łazek, Czupel. 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Górki Wielkie > Brenna CentrumZEBRZYDKA – ŁAZEK – CZUPEL – BŁOTNY

szczyt Zebrzydki
szczyt Zebrzydki


05-08 2012

dziurawiec na szlaku
naparstnica
a grzybki tylko takieNiedziela, więc już dawno zaplanowany wypad na Błatnią 917m. zabrałam ze sobą koleżankę, która zapragnęła trochę połazić po naszych górkach.

Docieramy do Górek Wielkich gdzie mamy do pokonania niewysoką Zebrzydkę 579m., chociaż góra nie za wysoka, ale daje popalić podejście na nią strome i kamieniste…, ale wychodzimy sprawnie, bo pogoda nie upalna i słoneczka brak.

Zebrzydkę to górka, na której króluje buczyna karpacka.

podejście na Łazek i już w deszczu
podejście na Łazek i już w deszczu

Dalej maszerujemy, pogoda coraz gorsza z dala słychać grzmoty i jak podchodzimy na Łazek 713m. to zaczyna padać dosyć mocno, więc szybciutko podchodzimy na Czupel 882m. Mały Cisowy i Wielką Cisową, cały ten szlak mało widokowy idzie się lasem bardzo przyjemnie, a przy szlaku wiele ostręrzyc z dorodnymi czarnymi owocami, borowina, ale już bez jagód no i kwiaty a wśród nich piękne naparstnice w różnych odcieniach –od blado różowych do bordowych…oj bardzo lubi® te kwiaty.

O i nareszcie docieramy na polanę skąd widać już schronisko na Błatniej, ale jeszcze musimy przejść koło agroturystyki - Ranczo, na Błatniej.

takie nadrzewne kapliczki

Dziesięć minut marszu i już w schronisku, koleżanka zostaje w, a ja pędzę na szczyt i na charakterystyczny kopiec z doskonałym punktem widokowym na wschodzie panorama masywu Trzech Kopców i Klimczoka a po stronie północnej rozległy widok na miasteczka i wsie śląskie od Skoczowa do Bielska Białej a jeszcze dalej zbiornik goczałkowicki.

Po napawałam się widokami, słoneczko znowu wyszło, więc zrobiło się cieplutko, chwilę po odpoczywałam no i z powrotem do schroniska na kawkę i pyszne ciasteczko.

na szlaku kapliczki to już 15 min do schroniska
na szlaku kapliczki to już 15 min do schroniska

Powrotna droga to już szlakiem do Brennej Centrum, i na busik, który mieliśmy za 10 min. Cóż wycieczka nam się udała, więc wracałyśmy szczęśliwe… a jak pogoda dopisze to w następną niedzielę znowu gdzieś na szlak…byle by pogoda…

w dali schronisko
w dali schronisko
ranczo na Blatniej widok ze szczytu oj jak dobrze że aparat ma samowyzwalacz piękne to drzewo przed schroniskiem w schronisku a to kwiaty przed schroniskiem kapliczki na szlaku do Brennej a to centrum Brennej
Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2012-08-15 10:33:40

Oj, Gabrysiu, ja to Ci zazdroszczę, że masz takie szlaki pod nosem. Piękna wycieczka  i fotki super. Kapliczki na szlakach tworzą taki  niepowtarzalny klimat wędrowania...

Życzę, żeby pogoda w nastepną niedzielę dopisała.

 

Avatar użytkownika
Paweł Gąsiorek Krajtroter 10652 kilometrów
2012-08-15 09:03:17

 Podobną trasę robiłem na początku roku . Z tym ,że possedłem jeszcze na Klimczok i do Chaty Wója Toma. Super fotki Gabryś, No i ten samowyzwalacz !

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020