Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zapomniana wyspa na Mazurach

2012-06-26
2012-06-26 09:00:20
Violetta Wędrowiec 207 kilometrów

Wyprawa na wyspę położoną na jeziorze Śniardwy.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Mazury Południowe

Nasza wycieczka zaczęła się w Piszu. To pierwsze mazurskie miasto od strony południowej naszego kraju. Można tu na chwile przystanąć, by przejść się zabytkowa starówką i pospacerować nad Pisą. Rzeka ta przepływa przez środek miasta, jest pięknie zagospodarowana. Wiele ludzi przychodzi tu na spacery i... by pokarmić łabędzie, kóre są bardzo śmiałe w swych poczynaniach z turystami🙂. Następny przystanek w naszej wyprawie to mała wioska Kwik, a dokładnie punkt widokowy znajdujący się nieopodal na jeziorze Śniardwy, w Zatoce Seksty. Dla osób które lubią aktywny wypoczynek nie polecam tej wycieczki. My byliśmy nią zachwyceni ponieważ lubimy kontakt z przyrodą, a w Kwiku można posiedzieć na molo i wsłuchiwać się w odgłosy jeziora - ważki, żaby i najróżniejsze ptaki kryjące się w tataraku. Kolejnym punktem jest wyspa Szeroki Ostrów. Już na mapie widzieliśmy, że będzie to ciekawe miejsce... I nie myliliśmy się. Grobla z drogą na szerokość jednego samochodu prowadzi na sporą wyspę. Dojechać można samochodem na sam skraj wyspy. Zostawiamy samochód i wchodzimy na skarpę...a tam uroczy widok - spokojne jezioro, brzegiem rosnął drzewa, dno z kamyczkami, niesamowicie czysta woda... Od pełnego jeziora osłaniają nas kępy tataraku. W oddali widać dwie wyspy Czarci Ostrów i Wyspa Pajęcza. Po zwiedzeniu wyspy, udajemy się nad mniejsze jezioro, do miejscowości Kwik. Wracając do domu mijamy ciekawą restaurację w miejscowości Szczech Wielki i nie możemy oprzeć się dochodzącym nas zapachom. Zamawiamy tutejszy specjał: kartacze z mięsem. Klimat restauracji dopełnia uroku wyprawy - atmosfera jest swojska, przyjacielska- jak na obiedzie u mamy🙂 I na tym kończymy nasza wyprawę. Nie zamieszczam zdjęć, bo tego co najpięknijsze nie da się uwiecznić na zdjęciu!

Violetta Wędrowiec 207 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Violetta Wędrowiec 207 kilometrów
2012-07-03 09:36:40

Zdjęcia są świetne!!! Ale wiatr był chyba dość spory - jak sądze po jednym ze zdjęć:)

Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów
2012-06-28 11:02:56

Mam nadzieję, że równiesz kiedyś, uda mi się je zwiedzić od strony lądu... wysylam parę foto bo jakoś z tamtej przeglądarki mi się nie ualo wyslać...  pozdrawiam z wiatrem mazurskim:) 

Violetta Wędrowiec 207 kilometrów
2012-06-28 10:11:16

Zdecydowanie pływając po Mazurach można lepiej doświadczyć piekna tego rejonu. Ale czasem trzeba je odwiedzić ze strony szczura lądowego:)

Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów
2012-06-26 10:49:36

No to szkoda że brak fotek...bylam, z wyspy Pajęczej mam miłe wspomnienia...w ogóle to uwielbiam żeglować po Śniardwy...pozdrawiam milutko:)))

 

fot 1 doplywa do wyspy Czarciej

fot 2 Czarcia w blasku księżyca

fot 3 dwie wyspy w calej krasie

Ostatnio edytowany: 2012-06-26 11:41

Ostatnio edytowany: 2012-06-28 10:58

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020