Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Milówka, Anna Piernikarczyk

Rajcza, Ujsoły, Laliki, Kamesznica

2012-06-09
2012-06-18 13:45:40
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Rodzinna wycieczka po miejscowościach Beskidu Żywieckiego 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Milówka > Rajcza > Ujsoły > Złatna > Laliki > Kamesznica

Wycieczka rodzinna przy niezbyt sprzyjającej aurze. Odwiedziliśmy sporo miejscowości, szkoda że tak na szybko, uciekając przed deszczem 🙂 Wycieczka inspirowana wizytą w Parku Miniatur w Żywcu, bo chceiliśmy zobaczyć zespół dworski w Kamesznicy oraz pałac w Rajczy.Zaczeliśmy od Milówki, Starej Chałupy, Rynku i Kościoła, potem do Rajczy - pałac okazały i nawet całkiem zadbany, wykorzystany jako ośrodek zdrowia. W centrum zobaczyliśmy kościół i zjedliśmy kremówki.

Stara Chałupa w Milówce
Stara Chałupa w Milówce


Potem Ujsoły, bardzo przyjemne miasteczko, chętnie w słoneczku nad potokiem byśmy usiedli, ale zdołalismy jedynie dzieciom chwilę radości dac na placu zabaw. Jeszcze kawałek dalej postanowiliśmy odwiedzić starą Leśniczówkę w Złatnej, można wejść na teren obejścia, ale jest zamieszkana przez prywatne osoby.

Kierując się już w stronę Żywca, po drodze stajemy w Lalikach i Pochodzitej z pięknym drewnianym kościółkiem, niestety był zamknięty i tylko przedsionek mogłam sfotografować.

Milówka
Rajcza
Rajcza

W Kamesznicy po dłuższej chwili udało nam się odnaleźć zespół dworski, położony w parku, również zamieszkany przez osoby prywatne, także można jedynie pogolądać z zewnątrz. Najciekawszym obiektem tego zespołu jest niewielki kościółek stojący nieco wyżej niż dworek.Rajcza
Rajcza
Rajcza Ujsoły Ujsoły Ujsoły Złatna Złatna Laliki Laliki Pochodzita Laliki Pochodzita Laliki Pochodzita Kamesznica Kamesznica dwór Dwór w Kamesznicy Zespół Dworski w Kamesznicy Kościółek w Kamesznicy Kamesznica Kamesznica Kościół w zespole dworskim w kamesznicy
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2012-06-19 10:28:45

Aniu Gratuluję, super wycieczki i oczywiście gratulacje dla najmłoszych.

Pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020