Fontanny w parku, Marta

Dookoła Pogorii III

2008-08-24
2008-08-25 00:02:14
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów
Objechanie jeziora Pogoria III (Dąbrowa Górnicza) dookoła ścieżką rowerową
Start z okolic ul. Katowickiej (Real). Jedziemy wzdłuż ulicy 11 Listopada (przez park, między blokami osiedla) i skręcamy w lewo w Mickiewicza. Mijamy podstawówkę, urząd skarbowy😉 i przejeżdżamy przez mały park.

Kierujemy się ku miejskiemu targowisku, mijamy je i jedziemy w stronę stacji PKP Dąbrowa Górnicza centrum (punkt A). Przejazd przez tory (raczej przeprowadzenie roweru, bo pełno rurek i barierek) na drugą stronę i ruszamy w stronę Parku Zielona. Dojeżdżamy do ronda - wcześniej przejazd przez tory i most, kierujemy się alejkami na wprost.

Powinniśmy trafić na znaki - biegnie tędy zielony szlak i ścieżka rowerowa. Jedziemy za zielonymi szlakami w prawo. Krótki przejazd przez park, mostek i wyjeżdżamy na rozległe łąki: zobaczymy biegnące dwie ścieżki: w lewo i prawo. Jedziemy w lewo🙂 Ścieżka dochodzi do torów - przeprowadzamy rower i zjeżdżamy kawałek wzdłuż torów. Ogródki działkowe. Objeżdżamy je, jadąc wzdłuż potoku. Po krótkiej chwili docieramy nad jezioro (punkt B).

Ruszamy w lewo. Cały czas kierujemy się zielonymi znakami. Trasa jest prawie cały czas szutrowa, choć widac pozostałości asfaltu - większe lub mniejsze. Po jakimś czasie szlak zielony odchodzi w lewo, a ścieżka biegnie w prawo, więc porzucamy szlak i dalej już zasuwamy ścieżką rowerową wokół Pogorii.

Po objechaniu jeziora dojeżdżamy z powrotem do punktu B. Wracamy podobnie, jak przyjechaliśmy. Po przekroczeniu torów w Dąbrowie Górniczej centrum możemy jechać prosto, w kierunku centrum. Przejazd przejściem podziemnym i parkiem Hallera, potem przejazd osiedlowymi uliczkami i powrót ulicą Wojska Polskiego (pod wiaduktem) pod Real.
Koniec.

Króciutka traska, dla lamerów (jak ja😉, w sam raz na niedzielę: ok. 17 km
Aha, mimo iż krótka, to wokół Pogorii trzeba się jednak trochę nakręcić. Szuter to nie asfalt, więc wymaga nieco więcej wysiłku.
Park Zielona Park Zielona Mostek w parku Wody Pogorii Pogoria III Brzeg Pogorii Pogoria III Ścieżka wokół Pogorii Ścieżka koło torów, ogródków działkowych W lewo? W prawo? Park Zielona Dookoła Pogorii III
Avatar użytkownika
Marta Uzależniony od podróży 1498 kilometrów

Komentarze

Konto usunięte
2008-08-25 10:39:57
Konto użytkownika zostało usunięte
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021