Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Krzysztof Jankowski

Orawa

2011-11-29 - 2011-12-02
2011-11-29 19:25:57
Avatar użytkownika
Krzysztof Jankowski Zapaleniec 411 kilometrów

Górska sceneria,ciekawe zabytki,kultura ludowa i architektura drewniana.Piękna sceneria jeziora orawskiego,gorące żródła i jaskinie.Dla każdego coś miłego 🙂

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Jezioro Orawskie > Jezioro Orawskie > Zuberec > Skansen Wsi Orawskiej > Tatry > Orawski Podzamok > Zamek Orawski

Granicę Polski przekroczyliśmy w Korbielowie.Wstępnie zaplanowaliśmy nocleg w Zubercu ,licząc na to ,że uda się nam znależć w miarę tani lecz wygodny nocleg.Po drodze zatrzymaliśmy się nad jeziorem Orawskim by spędzić parę godzin nad wodą 🙂.Wieczorem po załatwieniu kwatery spacerujemy po okolicznych uliczkach próbując miejscowych specjałów i robimy zakupy.Z samego rana wyruszamy.Do Brestova prowadzi 3km droga przez las a tam znajduje się Skansen Wsi Orawskiej który jest naszym celem na dzisiaj.Przez kilka godzin zwiedzamy 58 budynków architektury drewnianej.Zostały tu sprowadzone z całej Orawy.W zabytkowym kościele wysłuchaliśmy koncertu.Niezapomnianych wrażeń kulinarnych dostarczyła nam karczma ''U Mlynara ''.Drugi dzień spędzamy w Tatrach Zachodnich,przemierzając Dolinę Rohacką która ciągnie się 5 km wzdłuż Studenego potoku.Z osady Zwerowka idziemy na Banikov najwyższy szczyt Rohaczy. Pejzarze piękne a szlaki mniej zatłoczone niż w Tatrach Wysokich.

Trzeci dzień spędzamy na Zamku Orawskim.Jest to jedna z najpiękniejszych twierdz średniowiecznych na Słowacji.Wznosi się na 100 m wapiennej skale. Zwiedzanie rozpoczyna się stromym podejściem pod bramę ,za którą rozciąga się dziedziniec dolnego zamku.Tak podziwiamy pokaz fechtunku i śmiejemy z zabawnych scenek odgrywanych przez miejscowych artystów.Do najwyższej twierdzy,cytadeli,wiedzie 880-schodów.Duże wrażenie robi taras widokowy zawieszony 100 m nad rzeką.Trudno opanować drżenie kolan 🙂. Po zejściu wracamy do domu ...

Orawa
Avatar użytkownika
Krzysztof Jankowski Zapaleniec 411 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2011-11-30 18:51:51

[cytuj autor='Świątkowski Roman'] Zgadzam się z tym co napisały wcześniej dziewczyny - wycieczka fajna. podpisuje sie również pod tym co wystukała Toja : "Wycieczka bardzo ciekawa, jednak - tak jak pisze "nasza Ania" - wrzucajmy zagraniczne wyprawy na portal  ZWIEDZAJ ŚWIAT -  będzie przejrzyściej i łatwiej znaleźć interesujące nas wycieczki. Tutaj tylko te jednodniowe, które zaczynają i kończą się w Polsce" Pozdrawiam  Roman [/cytuj]

Dokladnie. Wycieczka na piątke bardzo fajna, ciekawa Krzysztofie.Mam nadzieje, że zadomowisz sie tu u nas na PSz. pozdrawiam:)))

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2011-11-30 14:11:55

Świetna podpowiedź Stanisławie! Będzie bardziej oczywiste gdzie prezentować swoje relacje. Brawo! Pozdrawiam :-)

Gość
2011-11-30 12:20:16

Toju, ja znalazłem na to sposób. W zależności od tego gdzie trasa biegnie dłużej, tam wgrywam. Jeśli w Polsce jest większość i w km i czasowo to tutaj, a jeśli za granicą to na "zwiedzajświat.pl".

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2011-11-30 10:52:58

Zgadzam się z tym co napisały wcześniej dziewczyny - wycieczka fajna. podpisuje sie również pod tym co wystukała Toja : "Wycieczka bardzo ciekawa, jednak - tak jak pisze "nasza Ania" - wrzucajmy zagraniczne wyprawy na portal  ZWIEDZAJ ŚWIAT -  będzie przejrzyściej i łatwiej znaleźć interesujące nas wycieczki. Tutaj tylko te jednodniowe, które zaczynają i kończą się w Polsce"

Pozdrawiam  Roman

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2011-11-30 09:46:59

Wycieczka bardzo ciekawa, jednak - tak jak pisze "nasza Ania" - wrzucajmy zagraniczne wyprawy na portal  ZWIEDZAJ ŚWIAT -  będzie przejrzyściej i łatwiej znaleźć interesujące nas wycieczki. Tutaj tylko te jednodniowe, które zaczynają i kończą się w Polsce - chociaż też mam wątpliwości, jak je traktować? Jako polskie czy zagraniczne?

Pozdrawiam serdecznie i stawiam "piątaka" :)

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2011-11-30 08:34:27

Podobała mi się Twoja relacja Krzysztofie! Miejsce nie tak bardzo odległe, a ciekawe. Zachodnie Tatry mają w sobie dużo uroku, a przy tym nie są tak bardzo zatłoczone. Pozdrawiam :-)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020