Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Młyn, Arkadiusz Musielak

Deszczowy dzień w Ustrzykach

2011-07-06
2011-11-06 21:38:05
Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów

Spacer po mieście.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ustrzyki Dolne

Zimny i deszczowy lipiec. O wyjściu w góry nie było mowy, więc pozostało nam zwiedzanie poszczególnym miesteczek i wsi bieszczadzkich. W tym dniu wypadło na Ustrzyki Dolne, które są stolicą powiatu bieszczadzkiego. Przyjechaliśmy tam przed południem i pierwsze nasze kroki skierowalismy do Bieszczadzkiego Muzeum Młynarstwa, mieszczącego się w starym, murowanym młynie, który rozpoczął swoją działalność około 1925 roku. Wcześniej znajdowałą sie tam Fabryka Narzędzi Wiertniczych, lecz nie zagłębiałem się w ten temat. Muzeum jest pięciokondygnacyjne, i na każdym poziomie znajdują się maszyny i urządzenia do mielenia zboża. Przedmioty te w dużej mierze wykonane z drewna, zachowane w dobrym stanie. Młyn można zwiedzać samemu, bądź za dodatkową opłątą skorzystać z przewodnika.Dodatkową atrakcją jest mieszcząca się na parterze budynku restauracja, gdzie można zjeść gorący, regionalny posiłek, i nie tylko.

Młyn
Młyn


Z Młyna pojechalismy, kawałeczek dalej, do Jasienia (dzielnica Ustrzyk Dln.), gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bieszcadzkiej. Jest tam murowany, barokowy kościół, pochodzący z 1743 roku przy którym prowadzi droga krzyżowa. Sanktuarium w tym miejscu zostało utworzone w dniu 6 lipca 1968r. przez Kardynała Karola Wojtyłę i księdza Biskupa Ignacego Tokarczuka.

Stamtąd pojechalismy do Centrum, gdzie pomiędzy opadami, spacerowaliśmy głównie pomiędzy kawiarenkami - szukając schronienia przed deszczem. Po obiedzie w wjednej z lokalnych knajpek pozostało nam do zwiedzenie jeszcze jedno miejsce, gdzie warunki atmosferyczne w żaden sposób nie przeszkadzały. Jak się okazało, pozostawienie na sam koniec do zwiedzania Muzem Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego, było strzałem w dziesiątkę. Kilka metrów przed wejściem dopadła nas ulewa, wobec czego nie spieszno nam było stamtąd wychodzić.

Młyn
Młyn
Młyn

Muzem to jest naprawdę godne obejrzenia. Jest ono zlokalizowane na kilku poziomach, na których zgromadzono różne, ciekawe i niepowtarzalne ekspozycje. Nie będę tego opisywał, gdyż zachęcam do odwiedzenia. A na prawdę warto. Niestety nie mam żadnych fotografii z tego muzem, gdyż jest tam zakaz używania lampy błyskowej, a ponadto samo fotografowanie jest dodatkowo płatne - co dla mnie jest bezsensowną decyzją.Po wyjściu na zewnątrz, przywitało nas świecace słoneczko, co pozwoliło na kolejny spacer po mieście.

Młyn
Młyn
Młyn Młyn Młyn Młyn Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Sanktuarium Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Ustrzyki Dolne Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk Centrum Ustrzyk
Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów
2011-11-07 12:13:37

Ja również uwielbiam Bieszczady, dlatego nawet wczasy w tak deszczową pogodę wykorzystałem bardzo owocnie. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2011-11-07 11:04:11

Znalazłam teraz fotke z pobytu w Bieszczdach i o ile sie nie mylę to właśnie w Ustrzykach Dolnych było.pozdrawiam :)))

Ostatnio edytowany: 2011-11-07 11:04

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-11-06 23:43:46

Choć puste i deszczowe uliczki, place, skwerki maja w sobie coś ciepłego, przyciagającego. Przyszły rok musowo Bieszczady! Pozdrowienia Arku.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2011-11-06 23:00:33

Arku bardzo lubie Bieszczady. Fajny pobyt, choc po fotach widze, ze troche deszczowy. pozdrawiam:)))

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020