Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Bacówka na Rycerzowej, Adam Prończuk

Rycerki i Rycerzowe.

2011-10-30
2011-10-30 20:57:06
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Z Janczykowych Rycerek przez Przełęcz Przegibek na Rycerzowe.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Janczykowe Rycerki > Beskid Żywiecki > Beskid Wysoki > Schronisko na Przełęczy Przegibek > Przełęcz Pod Banią > Przegibek > Rycierowa Hora > Mała Rycerzowa > Młoda Hora

Październik łagodny tego roku i wyjątkowo drzewa kuszą kolorami. Zmianę czasu wykorzystujemy na wcześniejszy wyjazd do Rycerki. Już przed 9.00 parkujemy w Janczykowych Rycerkach, gdzie startuje niebieski szlak do Soblówki przez Młodą Horę. My wybieramy wejście zielonym do schroniska na Przegibku. Przyjemny szlak biegnie łagodnym trawersem z fragmentami rozgrzewającego mocniejszego, ale nie męczącego podejścia. Po 50 minutach jesteśmy w schronisku. Krótka przerwa na kawę. Ruszmy na południe, czarnym mającym nas doprowadzić do niebieskiego i czerwonego szlaku na Rycerzową. Pewnikiem przegapiliśmy skręt w lewo bo po 20 minutach dochodzimy do Przełęczy Pod Banią skąd szlak tylko na Wielką Raczę. Biesiadująca wycieczka Słowaków radzi nam przejście ścieżką wzdłuż granicy przez Przegibek, którą przyszli z Rycerzowej. Sprawdzamy na mapie, nie zabłądzimy. Po może trzech kwadransach na Majcherowej wracamy na czerwony szlak i punkt 13 jesteśmy na Wielkiej Rycerzowej. Krótki zejście pod Bacówkę. Nie wchodzimy do środka, kanapki i herbatka na ławce. Wiatr wzmaga się dopingując do szybszego wyjścia. Przez Małą Rycerzową (krótka sesja zdjęciowa) czerwonym schodzimy lasem do Młodej Hory i następnie niebieskim do Janczykowych Rycerek. Bardzo przyjemne niedzielne kółeczko. Szlaki suche i czyste, bez bałaganu od wycinki i błota (jedynie krótki odcinek przy zejściu z Małej Rycerzowej).Janczykowe Rycerki Rycerka. Polana na Przełęczy Przegibek Zielony szlak na Przełęcz Przegibek Przełęcz Przegibek Schronisko na Przełeczy Przegibek Rycerki i Rycerzowe. Do Chaty Na Końcu Świata Przełęcz Pod Banią Z Przegibka na Słowację Granicą na Przegibek Wielka Rycerzowa Rycerki i Rycerzowe. Bacówka Z Bacówki na czerwony szlak Bacówka Rycerki i Rycerzowe. Z tyłu Wielka Racza Beskid Żywiecki Mlada Hora Mlada Hora Mlada Hora Janczykowe Rycerki Rycerka
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Marcin Walczak Krajtroter 5256 kilometrów
2011-10-31 18:54:14

Aż chciałoby się tam być :) W końcu muszę zawitać w te rejony :)

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2011-10-31 18:48:03

Fajna wyprawa, pogoda sprzyjała a foty są poprostu przepiękne, ach te barwy jesieni.:)))

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-10-31 17:15:13

Dziękuję za miłe komentarze. Dobra energia, optymizm, aktywność - 3x tak! Pozdrawiamy serdecznie!

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2011-10-31 15:27:33

Z ogromną przyjemnością czytałam Twoją relację i oglądałam zdjęcia. Jest w nich tyle ciepła i dobrej energii. Wycieczki które prezentujesz są dla mnie inspiracją na nowe wyprawy lub  jak ta- przypomnieniem dawno odwiedzanych miejsc. Pozdrawiam :-)

Gość
2011-10-31 11:20:26

Świetna relacja z trasy, którą w większości szedłem wiosną tego roku. Zdjęcia jak zawsze rarytas. Pozdrawiam Adasiu Ciebie i Twoją małżonkę. Pięknie razem wyglądacie.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020