Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Paweł Gąsiorek

Beskid Sądecki

2011-09-25
2011-09-27 11:21:56
Avatar użytkownika
Paweł Gąsiorek Krajtroter 10652 kilometrów

Spacer z Wierchomli Małej do Rytra a na trasie aż 3 schroniska

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wierchomla Mała > bacówka nad Wierchomlą > schronisko na Hali Łubowskiej > schronisko Cyrla > Rytro

Przepraszam ,że opis wycieczki tak późno,ale w międzyczasie wpadło kilka innych " spacerków".Ten spacer z Wierchomli, to na początku "leekie"podejście do pierwszego na trasie schroniska, czyli czarnym szlakiem około 1h30m do bacówki PTTK nad Wierchomlą. Po zjedzeniu śniadania ruszamy dalej niebieskim szlakiem w kierunku Runka(1079mnpm) i z tego szczytu Głównym Szlakiem Beskidzkim w kierunku Rytra.Trasa głównie prowadzi przez las więc amatorzy zbierania grzybów mieli uciechę, ale i ja " miłośnik gór" miałem możliwość zobaczenia kilka pięknych widoków beskidu sądeckiego na licznych polanach.Po około 2 godzinach dotarłem do schroniska na Hali Łabowskiej , i tu zaskoczenie,niestety nie miłe. Posiłek który zjadłem, owszem bardzo smaczny,ale czas oczekiwania...... (mogłem zadzwonić z Wierchomli)...być może dlatego ,iż remont. Nie Wiem!

Ruszyłem dalej w kierunku najwyższego szczytu tej wycieczki-Wierch nad Kamieniem 1083mnpm-a gdy go osiągnołem spacer wydawał się coraz lżejszy w oczekiwaniu na następne schronisko.

I wreszcie docieramy na Cyrlę i co ...tutaj też remont...ale jakże inna obsługa. Nie dość ,że szybko to i smacznie,ba , bardzo smacznie, polecam każdemu "Pierogową Miche Pijanego Zbója' palce lizać.Po chwili odpoczynku, "zawiązaniu sadełka", ruszamy dalej. Teraz już z górki do Rytra ,skąd ,po pełnym wrażeń dniu, ruszamy do domu.

Avatar użytkownika
Paweł Gąsiorek Krajtroter 10652 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
2011-10-01 22:22:52

Czekamy na relację!

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020