Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Stary Zamek w Żywcu, Anna Piernikarczyk

Grojec Mały i Żywiec

2011-09-25
2011-09-26 12:39:33
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Rodzinna, a nawet wielopokoleniowa wycieczka na Grojec Mały i do centrum Żywca.

Nasze podróże możesz wygodnie przeczytać na naszym nowym blogu. Na chwilę obecną nie ma tam komentarzy i ocen, ale pracujemy nad tym :)

Wycieczka z dziadkami, dziadkami dzieci, nie moimi 🙂Planowaliśmy jakiś niewysoki szczyt, żeby były fajne widoczki, ale żeby dało się wnieść leniwego 2-latka lub wjechać wózkiem. Jako, że Grojec (612 m npm) jest widokowy, ale od strony browaru trzeba podejśc ponoć ostro, a z drugiej strony Żywca bardzo daleko, to odpadł.

Żywiec z trasy
Żywiec z trasy

Traf padł więc na Grojec Mały, nazywany też Średnim. Coś ponad 470 m npm był idealny dla nas. Samochody zostawiliśmy w okolicach amfiteatru, ale nie przy wyciągu, tylko bliżej mostu.

Są conajmniej 3 ścieżki którymi można tam wejść właśnie z tej okolicy. Podejście kamieniste i niezbyt strome. Szliśmy z malutkimi kapliczkami Drogi Krzyżowej, aż na szczyt Małego Grojca, na którym stoi wysoki, metalowy Krzyż Papieski. Z tego miejsca roztacza się piękny widok na Beskid Mały, Jezioro Żywieckie, zbudowę Żywca i Beskid Śląski, z drugiej strony rozciąga się widok na szczyt samego Grojca, który niestety przesłania widok na Beskid Żywiecki. Pewnie z Grojca widać wszystkie te Beskidy.

Na szlaku
Katedra w Żywcu


Dla samych widoków nie trzeba nawet wchodzić na sam szczyt z Krzyżem. Wystarczy podejść na platformę poniżej szczytu.

Było nawet dość kilka turystów, co mnie zdziwiło. Polecam ten miły zakątek dla tych, którzy zawitają w Żywcu i zechcą wykonać choć mały wysiłek na łonie natury. Łatwo, przyjemnie i ładnie.

Konkatedra w Żywcu
Konkatedra w Żywcu


Potem jeszcze podjechaliśmy na Żywiecką Starówkę, tutaj już znamy dobrze te rejony, Rynek, Konkatedra i pięknie odnowione zamki, stary i nowy (pałac). Prześliśmy też parkiem. A potem na lody, ku uciesze dzieci i zmęczonych dziadków 🙂

Wieża w Żywcu Ratusz w Żywcu Beskid Śląski z Grojca Małego Natalka na szczycie Jezioro Żywieckie z Małego Grojca Nasze łaziki Pałac w Żywcu Krzyż Papieski na Grojcu Małym (Średnim) Park w Żywcu Droga Krzżowa na Grojec Mały Domek Chiński w Parku żywieckim Platforma widokowa pod Grojcem Średnim Park w Żywcu Szczyt Grojca Małego Zamek w Żywcu Beskid Mały z trasy Dziedziniec zamkowy Dominika jak zwykle na rękach :)
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2011-09-28 10:15:26

My też na płaskim mieszkamy, a przynajmniej dość płaskim bo wyżyna, w okolice Żywca jeździmy w celach rekracyjnych :)  Również pozdrawiam i dziękuję :)

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2011-09-28 08:51:17

Super wycieczka z rodzinką. A maluchy urocze :) Zazdroszczę bliskości gór, nawet tych niewysokich. U mnie płasko, ale też pięknie. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2011-09-27 20:36:14

Wychodzi na to, że Dziadki, bo zjedli więcej ;)

Dzięki :)

Avatar użytkownika
Paweł Gąsiorek Krajtroter 10652 kilometrów
2011-09-27 11:36:08

Świetny rodzinny wypad!! Mam jednak pytanie nie dające Mi spokoju. Kto był bardziej zadowolony z lodów ,DZIECI CZY DZIADKI?

Pozdrowienia dla was  wszystkich!

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020