Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Blisko murów obronnych, lavinka

Toruń 1997,1998 i 2000

1997-07-10 - 1997-07-17
2008-03-16 00:02:28
Avatar użytkownika
lavinka Zapaleniec 719 kilometrów
Czyli Toruń na raty. Dwie pierwsze wyprawy to plenery rysunkowe z wydziału, trzecia to wyprawa własna Z Warszawy do Torunia koleją i z powrotem.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa > Toruń > Warszawa
Wycieczka a właściwie trzy wycieczki w jednej sprawiły,że pokochałm Toruń na zawsze. Nawet nie dlatego,że było am co rysować - to się znajdzie w każdym mieście. Pod koniec lat 90tych Toruń dobiero "budził się z przepicia..." Dzięki temu jeszcze nie wszystkie klatki były dostęone przez domofon i można było obejrzeć niejedną kutą misternie klatkę schodową...
Wyznacznikiem Torunia, prócz zabytków na każdym kroku i pierniczków - są knajpy i puby w podziemiach. Prawie każda kamienica ma piwniczkę i zejście do niej z poziomu ulicy. Poza tym miasto zachowało dość dobrze układ urbanistyczny. Ogromna w porównaniu do warszawskiej staówka i przepiękny deptak, który zarazem jest galerią handlową pod gołym niebem. W parterach są liczne sklepy, czasem galerie i sklepy z pamiątkami.
Podczas piewszej wyprawy skupiłam się na odwiedzaniu knajp i rysowaniu na chodniku czego się dało. Podczas drugiej zwiedziłam kilka muzeów, a podczas trzeciej obejrzałam widowisko Teatru ósmego dnia... Zawsze byłam tam krótko od 2-7dni. Nocleg - pobliskie akademiki lub bursa (okolica ul.Mickiewicza, rzut beretem od starówki). Stołowałam się w barze mleznym i pizzeriach.
Prócz zabytków na starówce byłam w Planetarium, skansenie tuż obok z wiatrakiem oraz prawie w zoo. Miałam też przyjemność obserwować wielką falę powodziową, ktora akurat wtedy przechodziła przez Toruń.

Na mapie jest pokazana tras samochodowa, koleją można dojechać całkiem niedrogo (pociąg nie ma obowiązkowych miejscówek)

Wiecej zdjęć tu:
lavinka.bloog.pl/gal,217377,title,Torun-lavinkowy,index.html
I tu:
lavinka.bloog.pl/gal,201705,title,wsi-spokojna,index.html

gospodarstwo przy wiatraku Toruń 1997,1998 i 2000 klatka schodowa wiatrak ze skansenu przy muzeum super most widoczny z promu Tajemne przejście(skrót) na rynek + kot Widok w kierunku ul.Ciasnej, blisko fosy Kościół NMP (chyba) Też, widok w przeciwnym kiernku ul.Ciasna
Avatar użytkownika
lavinka Zapaleniec 719 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

pl
2008-05-15 11:13:33
ok
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020