wiatrak ze skansenu przy muzeum, lavinka

Toruń 1997,1998 i 2000

1997-07-10 - 1997-07-17
2008-03-16 00:02:28
Avatar użytkownika
lavinka 719 kilometrów
Czyli Toruń na raty. Dwie pierwsze wyprawy to plenery rysunkowe z wydziału, trzecia to wyprawa własna Z Warszawy do Torunia koleją i z powrotem.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa > Toruń > Warszawa
Wycieczka a właściwie trzy wycieczki w jednej sprawiły,że pokochałm Toruń na zawsze. Nawet nie dlatego,że było am co rysować - to się znajdzie w każdym mieście. Pod koniec lat 90tych Toruń dobiero "budził się z przepicia..." Dzięki temu jeszcze nie wszystkie klatki były dostęone przez domofon i można było obejrzeć niejedną kutą misternie klatkę schodową...
Wyznacznikiem Torunia, prócz zabytków na każdym kroku i pierniczków - są knajpy i puby w podziemiach. Prawie każda kamienica ma piwniczkę i zejście do niej z poziomu ulicy. Poza tym miasto zachowało dość dobrze układ urbanistyczny. Ogromna w porównaniu do warszawskiej staówka i przepiękny deptak, który zarazem jest galerią handlową pod gołym niebem. W parterach są liczne sklepy, czasem galerie i sklepy z pamiątkami.
Podczas piewszej wyprawy skupiłam się na odwiedzaniu knajp i rysowaniu na chodniku czego się dało. Podczas drugiej zwiedziłam kilka muzeów, a podczas trzeciej obejrzałam widowisko Teatru ósmego dnia... Zawsze byłam tam krótko od 2-7dni. Nocleg - pobliskie akademiki lub bursa (okolica ul.Mickiewicza, rzut beretem od starówki). Stołowałam się w barze mleznym i pizzeriach.
Prócz zabytków na starówce byłam w Planetarium, skansenie tuż obok z wiatrakiem oraz prawie w zoo. Miałam też przyjemność obserwować wielką falę powodziową, ktora akurat wtedy przechodziła przez Toruń.

Na mapie jest pokazana tras samochodowa, koleją można dojechać całkiem niedrogo (pociąg nie ma obowiązkowych miejscówek)

Wiecej zdjęć tu:
lavinka.bloog.pl/gal,217377,title,Torun-lavinkowy,index.html
I tu:
lavinka.bloog.pl/gal,201705,title,wsi-spokojna,index.html

Avatar użytkownika
lavinka 719 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

pl
2008-05-15 11:13:33
ok