Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
WADOWICE, mirosław

PARK MINIATUR,DINOLANDIA,WADOWICE

2011-09-11
2011-09-18 18:44:46
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48584 kilometrów

WYCIECZKA Z OŚRODKA SPORTU I REKREACJI SKAŁKA W ŚWIĘTOCHŁOWICACH.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Inwałd > Wadowice

W niedziele 11 września wybrałem się wraz z rodziną na wycieczke ,którą organizował ośrodek skałka,celem wycieczki był park miniatur w inwałdzie oraz wadowice.Ze skałki wyjechaliśmy o godz.8.00,by o godz 10.00 rozpocząć zwiedzanie parku miniatur wraz z przewodnikiem.park miniatur to miejsce w którym możliwo jest podróż dookoła świata w jeden dzień.Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzące turystow do kolejnych miniatur.W parku obejrzeliśmy ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata,m in; ŚWIĄTYNIE AKROPOLU,KOLOSEUM,KRZYWĄ WIEŻE W PIZIE,oraz wiele innych miniatur,które są zbudowane w skali 1;25.Po blisko 40 minutowym spacerze z przewodnikiem,uczestnicy wycieczki dostali 3 godziny na dalsze zwiedzanie indywidualne.My postanowiliśmy zwiedzić park jeszcze raz celem zrobienia ładnych zdjęć.Wtrakcie zwiedzania postanowiliśmy skorzystać z atrakcji parku,łodzi pirackiej,karuzeli dla dzieci,roller costera oraz pontonu.Po mile spędzonym czasie udaliśmy się do dinolandi aby zobaczyć okazy dinozaurów w maturalnych rozmiarach.Znajdują się tam okazy przywiezione ze stanów zjednoczonych w ilości 50 sztuk.Po zwiedzeniu i zrobieniu kilku zdjęć musieliśmy udać się do autobusu,pomieważ wyznaczony czas dobiegał końca.Troche smutni że nieudało nam się zwiedzić jeszcze mini zoo,ruszyliśmy z całą grupą w kierunku wadowic.Wizyta w wadowicach rozpoczeliśmy od zwiedzenia bazyliki NMP,gdzie nasz papież był chszczonyi przystępował do pierwszej komuni św.Potem udaliśmy się do domu rodzinnego karola wojtyły aby zobaczyć pamiątki tam zgromadzone,oraz zobaczyć jak papierz żył.Następnie udaliśmy się do muzeum miejskiego celem dalszej edukacji,o życiu i wszesnych latach papierza polaka.Po odpoczynku w cieniu bazyliki udaliśmy się na miejsce spotkania całej grupy,aby wspólnie udać się do autobusu i powrócić do świętochłowic.

,WADOWICE
,WADOWICE


,WADOWICE WADOWICE PARK MINIATUR park miniatur-inwałd PARK MINIATUR inwałd PARK MINIATUR INWAŁD ,DINOLANDIA DINOLANDIA DINOLANDIA DINOLANDIA DINOLANDIA WADOWICE WADOWICE
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48584 kilometrów

Komentarze

Blanka Zimna Weekendowy turysta 72 kilometrów
2013-09-02 20:34:00

Znowu ktoś pisze o Parku Miniatur w Inwałdzie, to jest blisko mnie.

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48584 kilometrów
2011-09-20 10:28:02

niestety byliśmy uzależnieni od programu wycieczki.Ale przyjdzie jeszcze taki czas że wybierzemy się do zatoru.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
2011-09-19 21:41:18

Fajna wycieczka Mirku :))) ale trzeba bylo podjechac pare km i zajrzec do Zatora do Dinozatorlandu.Tam dinozaury ruchome, wydajace odglosy a dla dzieci z dodatkowych atrakcji np ogromna pisakownica , gdzie mozna odkopac szkielet dinozaura (cóż, że z plastiku).Jest to w cenie biletu, podobnie jak Muzeum Ziemi i dla dzieciakow kolejka i karuzela.

Z fotek widze , ze wasza tez byla bardzo udana i ciekawa!pozdrawiam:)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020