, Marek Weber

Krzeszów

2011-09-13
2011-09-13 00:24:29
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Mała miejscowość - zachęcem do zwiedzenia zabytków tej miejscowości.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
OsówkaKrzeszów to mała miejscowość w dolinie Kamiennogórskiej u podnóża Karkonoszy. Znajduje się ona na Europejskim Szlaku Cysterskim oraz na Sudeckiej Drodze św. Jakuba. Wypad w to miejsce to wspaniała alternatywa w niepogodne (i nie tylko) dni dla turystów odpoczywających w tym rejonie Polski.

Zwiedzanie sanktuarium rozpoczynamy od kupienia cegiełki na wejście oraz wykupienie dodatkowej cegiełki na używanie aparatu i kamery, następnie udajemy się w kierunku kościoła pw św. Józefa, którego wnętrze jest obecnie remontowane, ale to nam nie przeszkadza w podziwianiu jego wspaniałości. Dalej udajemy się do mauzoleum Piastów, przechodząc przez przyklasztorny cmentarz. Mauzoleum także jest remontowane ale i tutaj widać wielkość i wspaniałość wykonania rzeźb i płyt nagrobnych Piastów. Wychodzimy na zewnątrz w kierunku Grobu Pańskiego, przechodząc przez cmentarz. Po zwiedzeniu Grobu Pańskiego udajemy się do restauracji w celu rozgrzania się ciepłą kawą i obejrzenia filmu o opactwie i jego historii.

Zwiedzanie kończymy oglądając główny obiekt opactwa – bazylikę, która tak samo jak i reszta obiektów jest remontowana, ale to nie pomniejsza jej wspaniałości.Nie będę się rozpisywał nad tym miejscem, które sprawia wspaniałe wrażenie już przy pierwszym kontakcie wzrokowym z parkingu w centrum miasteczka. Wszystkie informacje i wiadomości na temat sanktuarium oraz jego historii i warunków zwiedzania znajdziecie na stronie http://www.opactwo.eu/

Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-09-13 14:28:24

Marku !

Masz rację Krzeszów to piękne miejsce. Warte do odwiedzenia. Pozdrawiam Monika B.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021