Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
czarny szlak wzdłuż czarnej wisełki, Beata Z

Barania Góra

2011-08-28 - 2011-08-30
2011-09-03 10:26:48
Avatar użytkownika
Beata Z Zapaleniec 416 kilometrów

Trzydniowy wypad w Beskidy bez znajomości szlaków. Mapa to genialny wynalazek! ;-)

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wisła Centrum > Głębce > Kubalonka > Wisła Czarne > głebce - stacja końcowa :-) > Barania Góra > schronisko na przysłopie

Plan wycieczki ( poprawka ):Wisła Centrum-Wisła głębce-Kubalonaka-Zameczek Prezydencki-Wisła Czarne-Barania Góra- Przysłop- Wisła Czarne- Wisła CentrumWycieczka praktycznie dwudniowa, ale ze wzgledu na koniec wakacji, zostałysmy dzień dłużej, coby wykorzystać, pewnie ostatnie cieplutkie dni.

Z Jastrzębia porannym autobusem dostałyśmy się do Wisły Centrum, stamtąd pociągiem ( stacja kolejowa aktualnie jest zamknięta, bilety należy nabywać w pociągu u konduktora) do Wisły Głębce - miesca wypadowego na przełęcz Kubalonka. Trasa łatwa i niezbyt ciekawa, ciągnie się bowiem wzdłuż dość ruchliwej jezdni, co mąci spokój tego miejsca. Tak jest aż do samej Kubalonki i dalej do Czarnego. Idziemy asfaltem , co nie jest zbyt przyjemne. W końcu jedziemy w góry by obcować z naturą. No cóż...mamy coraz wygodniejsze społeczeństwo, któremu samochód zbyt często zastępuje nogi ;-)

zameczek prezydencki
mały zameczek
Biała Wisełka

Przejście trasy z Głębców do Czarnego zajęło nam spacerowym krokiem, z przerwą na obiad, ok 4 godzin. W Wiśle Czarne miałyśmy zarezerwowane internetowo noclegi w DW Pod Baranią. Niegdyś wspaniały, kwitnący ośrodek, dziś z tych czasów świetności pozostały tylko napisy na szyldach. Nie było tak najgorzej - czysto, schludnie, stołówka i barek na miejscu, mnóstwo miejsca, fajna , obszerna koliba na duże imrezy przy ognisku. Basen nieczynny( bez wody znaczy), wspólne łazienki i toalety na korytarzu, małe pokoiki, bez radia i telewizji, zniszczony, niekompletny plac zabaw, za to czynna niewielka fontanna i posiłki dość smaczne. Ogólnie ośrodek oceniam na czwóreczkę w skali od 1 do 6.Na drugi dzień po śniadaniu wybrałyśmy się zdobywać Baranią. Trasa ( niebieski szlak) niezbyt trudna, ale bardzo kamienista, miejscami podmokła i można nożyska połamać na wystających wszędzie korzeniach. Radzę wziąć porządne, wysokie buty z twardymi podeszwami, chociaż , ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu, pani w KLAPKACH też dała radę ;-) hihi Fantazja ludzka nie zna granic - a raczej jej brak.

jezioro Czernieńskie
jezioro Czernieńskie

Na szczyt , wolnym krokiem z krótkimi, ale częstymi przystankami doczłapałyśmy w jakieś 3 godziny. Warto było się pomęczyć , bo widoki przepiękne! Szczególnie z wieży widokowej, pozwalającej na ogarnięcie całej panoramy Beskidów. Wieje tam bardzo i chłód jest wyraźnie odczuwalny, ale za to do końca sierpnia można się tam delektować jagodami - pycha!

Z Baraniej zejście czerwonym szlakiem na Przysłop, tam beznadziejny, drogi obiad i dalej kawałek , aż do rozwidlenia szlaków czerwonym , później czarnym, wzdłuż Czarnej Wisełki, aż do jeziora Czernieńskiego i DW Pod Baranią. Tam kolejny nocleg i rano wyjazd autobusem do Wisły Centrum.

w drodze na baranią
w drodze na baranią

W centrum spędziłyśmy czas do obiadu, zwiedzając miasto i odpoczywając nad rzeką. Po posiłku powrót do domu.

Wycieczka niby nic szczególego , ale należała do bardzo udanych, gdyż pogoda dopisała i w sympatyczny, aktywny sposób zakończyłyśmy wakacje.

Kaskady Rodła
bez komentarza...
Barania Góra
Avatar użytkownika
Beata Z Zapaleniec 416 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2013-05-11 12:13:00

Ciekawie opisałaś swoją wędrówkę i spacery po szlakach. Zachęcam Cię do dalszego opisywania swoich wypraw i pokazania ich na zdjęciach.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2011-09-06 17:28:35

Fajna wędrówka:) i foty ciekawe.pozdrawiam :)))

 

Avatar użytkownika
Renata Obrycka Domator 12 kilometrów
2011-09-05 19:37:00

;) miesiąc temu tez tam byłam:)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020