Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Skansen w Stróżach, mokunka

Muzeum Pszczelarstwa oraz Pasieka Sądecka

2011-08-28
2011-08-28 20:39:12
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów

Na jeden dzień udało mi się zawitać do niewielkiej miejscowości Stróże (okolica Nowego Sącza) do Pasieki Bartnik i Muzeum Pszczelarstwa.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Stróże /k.Nowego Sacza

Niewielka miejscowość podkarpacia Stróże , warta jest tego aby ja odwiedzić. Muzeum Pszczelarstwa oraz Pasieka Sądecka "Bartnik" jest ciekawym miejscem dla dorosłych i dla dzieciaków. Na sporym terenie jest bowiem nie tylko część historyczna w formie skansenu i muzeum lecz calkiem współczesny i ciekawy mały zwierzyniec a także plac zabaw dla dzieci.Jest kfejka, restauracja , slepik z wyrobami związanymi z pszczelarstwem a przede wszystkim bardzo wiele ciekawych eksponatów do obejrzenia.Tylko zwiedzanie Muzeum Pszczelarstwa (z przewodnikiem)jest płatne. Bezpłatnie możemy poruszać się po skansenie i zwierzyńcu. Parking również bezpłatny. Na terenie skansenu są tzw domy ekspozycyjne , z eksponatami dotyczącymi historii pszczelarstwa/bartnictwa oraz ciekawe dokumenty dotyczące hodowli pszczół oraz właściwości zdrowotnych różnych produktów (miodu, pyłku) .Nie braknie ciekawostek dotyczących wyrobu świec z czystego pszczelego wosku (a tkowe można zakupić w sklepiku) znajdującym sie na terenie skansenu. Poznamy rodzaje miodu a jest ich naprawde sporo! O ciekawostkach z życia pszczoł przewodnicy opowiadać moga bez końca; napewno wiele wiadomosci nas zaskoczy. Spotkamy przeróżnej barwy, kształtu, wielkości ule, które są tak różnorodne, że można zastanawiać się jak wiele czasu pościęcił rzemieślnik , który je tak misternie wykonywał.

Dzieciaki natomiast mile spędzą czas przy zwierzyńcu, gdyz zwierzątka tam przebywające chętnie podchodza do ogrodzenia,ku uciesze maluchów! Jesli ktoś będzie w okolicy Nowego Sacza, Krynicy czy Tarnowa, warto tam podjechac i ciekawie spędzic czas.

Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach Muzeum Pszczelarstwa Stróże Muzeum Pszczelarstwa Stróże Sądecki Bartnik Stróże Zwierzyniec Stróże Zwierzyniec w Stróżach
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47176 kilometrów
2016-09-28 14:00:26

Bardzo ciekawe miejsce .Można dużo się dowiedzieć o pszczelarstwie i mile z rodziną spędzić czas.Bardzo mi się podobają te figuralne ule.Oczywiście miodzik też lubię.W nowosądeckim rejonie chyba nie brakuje miłośników pszczół.Myślałem że tylko taki skansen jest w Kamiannej.Znowu dzięki Psz coś sie dowiedzialem.

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
2011-09-21 19:01:54

Interesująca relacja, ciekawe zdjęcia. Szkoda, że tak daleko, ale chętnie odwiedzę. Pozdrawiam :-)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020