Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Frombork Szlakiem Kopernika, Jan Nowak

Szlakiem Kopernika

2010-05-28 - 2010-06-08
2011-08-28 20:05:32
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów

Trasa wycieczki rozpoczynała  się w Toruniu, następnie Pasłęk, Elbląg, Frombork, Kadyny, Malbork i inne co ciekawsze miejsca.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Toruń > Pasłęk > Elbląg > Frombork > Malbork

Inne ciekawe miejsca tej wycieczki to: Inowrocław - zabytkowy kościół, uzdrowisko z zespołem tężnii. Zamek w Gołubiu-Dobrzyniu z turniejami rycerskimi. Niezapomniane wrażenia to rejs po kanale Elbląsko-Ostródzkim, jez.Druzno -rezerwat ptactwa wodnego. To jedna z najpiękniejszych dróg wodnych w Europie. Świety Gaj w gminie Rychliki, to miejsce męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, neogotycki kościół sanktuarium św. Wojciecha. Frombork ze wzgórzem katedralnym otoczonym sredniowiecznymi murami obronnymi, mieści kościół katedralny i pałac biskupów warmińskich, mieszczący dziś Muzeum Mikołaja Kopernika. Wielki astronom przebywał tu od roku 1512 , aż do śmierci w 1543r. W katedrze w lecie odbywa się Festiwal Organowy. Z Fromborka jadąc wzdłuż Zalewu Wiślanego , mijamy Tolkmicko , i dojeżdżamy do Kadyn. Jest tam zespół pałacowy, nigdyś należacy do Cara, stadnina koni oraz Dąb Bażyńskiego, drugi po Bartku (w kieleckim) dąb 1000 letni, o obwodzie 11 m. Ostróda, miasto gdzie kończy się lub zaczyna rejs po kanale, z dawnym zamkiem krzyżackim.Kanał El.-Ostr. Szlakiem Kopernika Szlakiem Kopernika Przy grobie Kopernika W katedrze fromborskiej, srebrny krucyfiks i lichtarze Dwór Artusa Uniwersytet MK Szlakiem Kopernika  Widok na port Szlakiem Kopernika Ratusz Szlakiem Kopernika Kadyny, Szlakiem Kopernika Kość. św.św.JanówSzlakiem Kopernika Dąb Bażyńskiego w Kadynach, Szlakiem Kopernika Pasłęk Szlakiem Kopernika Szlakiem Kopernika Tężnie w Iniwrocławiu Szlakiem Kopernika Zamek w Gołubiu-Dobrzyniu Szlakiem Kopernika Katedra w Elblągu Szlakiem Kopernika Pochylnia Jelonki Szlakiem Kopernika Święty Gaj Szlakiem Kopernika
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów
2011-08-31 09:46:49

Dziękuję. Jura Krakowsko-Częstochowska też mnie fascynuje. Już tam byłem kilkakrotnie. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2011-08-31 09:23:04

Ciekawa wycieczka, pozdrawiam:)))

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020