Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Pochylnia Jelonki Szlakiem Kopernika, Jan Nowak

Szlakiem Kopernika

2010-05-28 - 2010-06-08
2011-08-28 20:05:32
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Trasa wycieczki rozpoczynała  się w Toruniu, następnie Pasłęk, Elbląg, Frombork, Kadyny, Malbork i inne co ciekawsze miejsca.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Toruń > Pasłęk > Elbląg > Frombork > Malbork

Inne ciekawe miejsca tej wycieczki to: Inowrocław - zabytkowy kościół, uzdrowisko z zespołem tężnii. Zamek w Gołubiu-Dobrzyniu z turniejami rycerskimi. Niezapomniane wrażenia to rejs po kanale Elbląsko-Ostródzkim, jez.Druzno -rezerwat ptactwa wodnego. To jedna z najpiękniejszych dróg wodnych w Europie. Świety Gaj w gminie Rychliki, to miejsce męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, neogotycki kościół sanktuarium św. Wojciecha. Frombork ze wzgórzem katedralnym otoczonym sredniowiecznymi murami obronnymi, mieści kościół katedralny i pałac biskupów warmińskich, mieszczący dziś Muzeum Mikołaja Kopernika. Wielki astronom przebywał tu od roku 1512 , aż do śmierci w 1543r. W katedrze w lecie odbywa się Festiwal Organowy. Z Fromborka jadąc wzdłuż Zalewu Wiślanego , mijamy Tolkmicko , i dojeżdżamy do Kadyn. Jest tam zespół pałacowy, nigdyś należacy do Cara, stadnina koni oraz Dąb Bażyńskiego, drugi po Bartku (w kieleckim) dąb 1000 letni, o obwodzie 11 m. Ostróda, miasto gdzie kończy się lub zaczyna rejs po kanale, z dawnym zamkiem krzyżackim.Święty Gaj Szlakiem Kopernika Frombork Szlakiem Kopernika Kanał El.-Ostr. Szlakiem Kopernika Szlakiem Kopernika Przy grobie Kopernika W katedrze fromborskiej, srebrny krucyfiks i lichtarze Dwór Artusa Uniwersytet MK Szlakiem Kopernika  Widok na port Szlakiem Kopernika Ratusz Szlakiem Kopernika Kadyny, Szlakiem Kopernika Kość. św.św.JanówSzlakiem Kopernika Dąb Bażyńskiego w Kadynach, Szlakiem Kopernika Pasłęk Szlakiem Kopernika Szlakiem Kopernika Tężnie w Iniwrocławiu Szlakiem Kopernika Zamek w Gołubiu-Dobrzyniu Szlakiem Kopernika Katedra w Elblągu Szlakiem Kopernika
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów
2011-08-31 09:46:49

Dziękuję. Jura Krakowsko-Częstochowska też mnie fascynuje. Już tam byłem kilkakrotnie. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2011-08-31 09:23:04

Ciekawa wycieczka, pozdrawiam:)))

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020