Orlik bielik, Tadeusz Walkowicz

Czołpino

2011-07-30
2011-08-17 19:06:19
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

TRASA 566

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki

W czasie pobytu w Ustce wybraliśmy się do Czołpina.Zwiedzamy tereny powojskowe, następnie jedziemy do

Informacja o bielikach
Informacja o bielikach

1. Wydma Czołpińska to druga najbardziej znana po Łąckiej wydma Sowińskiego Parku Narodowego. Wydma Czołpińska jest nieco bardziej porośnięta trawami niż Łącka, ale także ma swój niepowtarzalny urok. Z wydmy widać górę wieży latarni morskiej Czołpino jak również wzgórze Rowokół. Z parkingu do wydmy trzeba przejść pieszo 1,5 kilometra leśną drogą otoczoną mokrym lasem, którym królują komary. Przez wydmę Czołpińską wiedzie czerwony szlak turystyczny do wydmy Łąckiej. Jego trasa wiedzie jednak nie wydmami ale plażą.

2. Latarnia Morska Czołpino zbudowana została w 1875 roku na zalesionej wydmie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Latarnia Czołpino to wysoka na 25 metrów murowana konstrukcja. Ze szczytu latarni rozciąga się widok na morze, jezioro Łebsko, położoną nieopodal Wydmę Czołpińską, starą stację radarową oraz najwyższe wzgórze okolicy Rowokół. Z parkingu, do latarni trzeba przejść około kilometra. Ostatnią część trasy stanowią długie drewniane schody.

Platforma widokowa
Tereny powojskowe
Garaże


Garaże
Garaże


Wydma Czołpińska Wydma Czołpińska Wydma Czołpińska Wydma Czołpińska Wydma Czołpińska Wydma Czołpińska Brzeg morza Idziemy niebieskim szlakiem do latarni Latarnia Czołpino Wydma Czołpińska - widok z latarni Na latarni Wydma Czołpińska Wydma Czołpińska Szlak od latarni do parkingu Plan polskich latarni morskich
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021