Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Golgota Beskidów, Anna Piernikarczyk

Golgota Beskidów

2011-08-14
2011-08-16 11:51:02
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Wycieczka rodzinna do miejcowości Radziechowy a dokładniej na Matyskę, gdzie powstała Golgota Beskidów.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Radziechowy

Matyska (609 m n.p.m.) – to niewysoki szczyt położony pomiędzy miejscowościami Radziechowy i Przybędza niedaleko Żywca.Na szczycie Matyski stoi od 2001 roku Krzyż Millenijny. Długo to miejsce znane było jedynie okolicznym mieszkańcom. Teraz, gdy powstała tu Droga krzyżowa, licznie przybywają pielgrzymi i turyści.
I wspaniale się stało, bowiem Golgota Beskidów, bo tak nazwano Matyskę i tutejszą drogę krzyżową, to niezwykle piękne, malownicze i przejmujące miejsce. Stacje i postaci ukazane są w bardzo emocjonujący sposób, widać tu cierpienie, zło i okrucieństwo. Polecam każdemu kto chce przeżyć jakieś duchowe doświadczenie.
Ale nie tylko sama Kalwaria przyciąga to ludzi. Fantastyczna panorama roztacza się ze szczytu - Beskid Śląski ze Skrzycznem, Beskid Mały z Jeziorem Żywieckim i Beskid Żywiecki, m.in. z Babią Górą. Rozległa panorama niemal 360 stopni.
Prawie na sam szczyt prowadzi droga asfaltowa, dlatego nawet z małymi dziećmi i wózkami można dotrzeć na samą górę. Parking jest na dole, u podnóża góry, i drugi, niemal na samym szczycie (droga jednokierunkowa, można zjechać drugą stroną zbocza do Żywca, lub Węgierskiej Górki).
Więcej moich zdjęć na Photoblogu
Droga Krzyżowa na Matysce Stacje Drogi Krzyżowej Matyska Radziechowy Golgota Beskidów Droga Krzyżowa na Matysce Szczyt Matyski Widok z Matyski Matyska
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów
2011-08-17 08:27:52

Dzięki i wzajemnie :) Naprawdę polecam, tylko warto się wybrać jak jest pogoda, bo szkoda tych widoków na pochmurny dzień bez widoczności.

Avatar użytkownika
Paweł Gąsiorek Krajtroter 10652 kilometrów
2011-08-16 19:53:17

Super Fotki. Musimy się tam wybrać z rodzinką, a przy okazji pozdrowienia dla Twojej!

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020