, kasia ejsmont

Ciechocinek po raz pierwszy i dwie ruinki zamków na deser

2011-05-22
2011-07-19 20:43:01
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Kiedy niedzielny poranek okazał się ciepły i słoneczny, decyzje o spędzeniu go poza domem podjeliśmy w kilka minut. Ja wybrałam Raciążek i Bobrowniki, Darek dorzucił Ciechocinek i wycieczka gotowa.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ciechocinek > Raciążek > Bobrowniki

W Ciechocinku byłam po raz pierwszy. I byłam nastawiona na nudny spacer. Jednak ciechocińskie tężnie i gwarny klimat bardzo miło mnie zaskoczyły. Nasza córka świetnie się bawiła. Biegała i zaliczała wszystkie napodkane schody i wdrapywała się, z pomocą taty, na belki wokół tężni. Pogoda była świetna dużo słońca i dużo jodu, więc nastroje nam dopisywały. Możliwe, że miał na to wpływ również ciechociński wyjątkowy mikroklimat. Spacerowaliśmy i oddychaliśmy głęboko - pełen relaks. Troche jednak szkoda, że teren wokół tężni jest słabo zagospodarowany. Miasteczko jest jednak całkiem przyjemne, dużo zieleni , gwarnie i kolorowo. Parkingi w Ciechocinku są płatne, wejście na plac gdzie sa tężnie też(4 zł-bilet normalny, a 2 zł-ulgowy jeśli dobrze pamiętam). W Ciechocinku zjedliśmy jeszcze obiad ze stołówki i lody z automatu, a potem ruszyliśmy dalej. Raciążek od Ciechocinka dzieli tylko 5 km. Znajduja się tam ruiny zamku biskupów włocławskich. Ze skarpy muszą roztaczać się piękne widoki kiedy nie ma liści. My byliśmy tam akurat wtedy kiedy ruiny otaczała zielona ściana i nieco zasłaniała widoki. Bo zbocza skarpy są mosno obrośnięte. Ma to niewątpliwie swój urok. Było by jeszcze bardziej uroczo i romantycznie gdyby nie bazgroły na murach i potłuczone szkło, ale i tak warto tu zajrzeć będąc w pobliżu. Samochodem pokonuje się całe wznieśienie a do ruin prowadzi alejka spacerowa więc nie jest to męczące. Parking w Raciążku jest darmowy, wejście na teren zamku też nic nie kosztuje. Opuszczamy Raciążek i udajemy się do Bobrownik. I tu uwaga! Bobrowniki znajdują się po drugiej stronie Wisły, więc potrzebujemy mostu aby się przeprawić. I wtedy odległość między zamkami sporo wzrasta. Bo najbliższy most jest we Włocławku i drugi w Toruniu. Kiedy jednak będziemy już w Bobrownikach możemy podjechać samochodem pod sam zamek. Parkowanie jest bezpłatne, wejście do ruin też. A miejsce urocze. Doskonale nadaje się na krótki spacer i na dłuższą przerwę w podróży. Trzeba tu niestety bardzo uważać na dzieci bo ruiny nie są zabezpieczone.Raciążek Bobrowniki Ciechocinek Ciechocinek Ciechocinek tężnie
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
paweł rosiński Krajtroter 5342 kilometrów
2014-06-28 06:15:02

W Nieszawie można przeprawić się przez Wisłę promem samochodowym co znacznie skraca odległość między Raciążkiem a Bobrownikami.

pozdr.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021