, mokunka

Dobrzyca -ogrody i Zieleniewo czyli Dziki Zachód na wybrzeżu

2011-07-11
2011-07-11 21:16:16
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów

Z Ustronia Morskiego (gdzie nam okazję akurat przebywać) można udac sie do krainy... przepięknych ,baśniowych Ogrodów w Dobrzycy oraz do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zieleniewie o nazwie Dziki Zachód.Polecam dla tych którzy nie chcą lub nie mogą leżeć na plaży.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Dobrzyca i Zieleniewo

Dobrzyca, to niewielka miejscowość około 10 km od Ustronia Morskiego (najpierw trasą nr 11 w kierunku na Koszalin), poźniej około 3 km w prawo, zgodnie z kierunkowskazem oraz duzą tablicą , która można nazwać informacyjna jak i reklamową.W Dobrzycy czekaja nas przepięknie zaaranzowane ogrody, w róźnych stylach! Długo by opowiadać a warto zobaczyć! Wstep to 10 zeta ale wędrówka ogrodami trwa i trwa,;można patrzeć , podziwiać, robić foty...http://www.hortulus.com.pl/ogrody-tematyczne.html

W drodze z Dobrzycy, odbiłam z trasy około 5km. Zajrzałam do malutkiej miejscowości , typowo wypoczynkowej o nazwie Gąski.Tam do zwiedzania latarnia morska. Ciekawa, odrestaurowana a z góry piękny widok.Jednak ilość schodów, które trzeba pokonać w drodze na górę przyprawia o zawrót głowy dosłownie i w przenośni🙂)) Piękna panorama ze szczytu latarni, wynagradza nam tę wspinaczkę.

Zieleniewo, z Ustronia Morskiego trzeba kierować sie na Kołobrzeg, przejechać przez miasto( korki) i kierować się na Międzyzdroje.Dlugość trasy około 14km. Dziki Zachód -Zieleniewo , reklamuje się jako największy Park Rozrywki w Polsce trochę mnie zawiodło...największy to on napewno nie jest! Dla rodzin z dzieciakami jest napewno (?) najdroższy.Otóż są różne ceny pakietów ...przy czym najdroższy z nich to 98 zł/osobę ( ale tylko teraz w "promocji" ) bo normalnie 158 zeta za 8 godzinny pobyt-zgrozaaaaa! Biorąc pod uwagę, że do takiego miejsca udaje sie zwykle kilka osób z rodziny, ojjj drogo!Nie mniej jednak atrakcji co niemiara,zerknijcie sami.

http://www.dzikizachod.com.pl/Ogrody w Dobrzycy Ogrody w Dobrzycy Dobrzyca Ogrody Hortulus
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Kwiatuszek Rekawek Wędrowiec 161 kilometrów
2013-01-22 12:05:27

Masz racje Ogrody botaniczne hortulus to najlepsza atrakcja turystyczna koło kołobrzegu. Warto tam pojechać.

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
2011-07-12 21:12:50

Dzięki Iwonko 🙂))  I czekam na relację z Tatr,życząc udanego  wyjazdu,pozdrawiam

Avatar użytkownika
iwonka76 Domator 18 kilometrów
2011-07-12 20:43:02

Ciekawe miejsca..pełne barw :-), pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021