Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Tomasz Sładkowski

Mędralowa - Głuchaczki

2011-07-08
2011-07-08 11:54:08
Avatar użytkownika
Tomasz Sładkowski Krajtroter 2820 kilometrów

XIV Rajd Wiosenny MCIiT Piekary Śląskie

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Koszarowa Bystra przełęcz Klekociny Mędralowa przełęcz Głuchaczki Przyborów

11.06.2011 roku odbył się XIV Rajd Wiosenny MCIiT Piekary Śląskie na trasie:Koszarowa Bystra przełęcz Klekociny Mędralowa przełęcz Głuchaczki Przyborów.Głuchaczki położona na wysokości 830 m n.p.m. przełęcz pomiędzy Mędralową (1169 m n.p.m.) a Jaworzyną (1047 m n.p.m.). Według regionalizacji Polski opracowanej przez Jerzego Kondrackiego jest to także przełęcz pomiędzy Beskidem Makowskim do którego należy Mędralowa, a Beskidem Żywieckim, do którego należy Jaworzyna.

Mędralowa szczyt o wysokości 1169 m, według regionalizacji Polski opracowanej przez Jerzego Kondrackiego należący do Beskidu Makowskiego. Na mapach i w przewodnikach turystycznych czasami (błędnie) zaliczany jest do Beskidu Żywieckiego. Po stronie słowackiej są to Oravské Beskydy. Mędralowa to równocześnie nazwa rozległej polany reglowej, położonej na północnych stokach tego szczytu najczęściej w formie Hala Mędralowa, chociaż nie ma ona nic wspólnego z halą w sensie botanicznym, a jedynie z halą jako terenem funkcjonowania szałasu.

Mędralowa - Głuchaczki
Avatar użytkownika
Tomasz Sładkowski Krajtroter 2820 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020