Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Marek Weber

Smreczyński Staw

2011-07-04
2011-07-04 18:50:30
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Dla odpoczynku kilkunastokilometrowy spacerek so Smreczyńskiego Stawu

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
ZakopaneZ parkingu w Kirach udajemy się do punktu opłat i bramy wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dolina Kościeliska – można powiedzieć, że to duży deptak, ale bez którego nie da się dojść do innych bardziej ciekawych i ekstremalnych szlaków w Tatrach.Na drugi dzień po przejściu przez Przełęcz Zawrat wybraliśmy właśnie ten szlak dla odpoczynku – no i trzeba było tego dnia wracać do domu.

Ruszamy szlakiem w Dolinie Kościeliskiej – szlakiem znanym przez nas i opisanym w innych, wcześniejszych wycieczkach w tatry – idziemy i podziwiamy oraz dyskutujemy o tym, gdzie i jakim szlakiem już szliśmy, co widzieliśmy i zwiedziliśmy. Tutaj jest szlak na Czerwone Wierchy – nie udało się nam teraz tam pójść przez złą pogodę, Kapliczka Zbójecka, dalej szlak do Jaskini Lodowej, później do Wąwozu Kraków i Jaskini Smocza Jama. Troszkę dalej strome wejście do jaskiń: Raptawickiej, Obłazkowej i Mylnej. Tuż przed schroniskiem na Hali Ornak, na skrzyżowaniu szlaków idziemy teraz czarnym szlakiem z początku lekko pod górę, a później dość stromo w górę po ścieżce ułożonych kamieni. Po lekkim wypłaszczeniu, gdzie po lewej stronie są bagna, mamy następne dość ostre podejście i po nim wychodzimy na punkt widokowy nad Smreczyńskim Stawem. Stąd rozpościera się wspaniały widok na okalające staw góry i szczyty Tomanowy Wierch (teraz zakryty niskimi chmurami), Smreczyński Wierch i Kamienista. Jak się dobrze przyjrzeć widać tam daleko u góry małe punkciki – to turyści, którzy wędrują wysoko w górach i mają na pewno piękny widok z góry.

Po krótkim odpoczynku i sesji zdjęciowej wracamy tą samą drogą do parkingu w Kirach, skąd ruszamy do domu.Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów
2011-07-05 08:06:52

Rok temu robiliśmy podobną trasę :) Super są Tatry , szkoda że daleko i takie zakorkowane, polecam przejazd od strony Chochołowa, bywa znacznie puściej, własnie wtedy przyjeżdża się do Zakopanego od strony Doliny Chochołowskiej i Doliny Kościeliskiej. Jeśli ktoś ma nocleg w tych rejonach to super udogodnienie.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020