Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Alek

Inwałd i Zamek Lipowiec w Babicach

2011-06-23
2011-06-23 15:16:30
Avatar użytkownika
Alek Krajtroter 2881 kilometrów

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Inwałd > Wygiełzów

Inwałd- małe miasteczko położone w niedalekiej odległości od Oświęcimia i Wadowic. Znajduje się tam Park Miniatur. Polecam wszystkim, którzy marzą o tym, aby zwiedzić świat. W Inwałdzie uda nam się to zrobić w ciągu 3 godzin. Znajdują się tam miniatury min. takich budowli i obiektów jak: Wieża Eiffla, Wileki Mur Chiński, Big Ben, Plac Św.Piotra w Watykanie i wiele innych. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Została również wyodrębniona część z zabytkami Polski min. Zamek Krzyżacki w Malborku, Sukiennice w Krakowie, Zabytkowy Ratusz w Zamościu i inne równie piękne zabytki. Park cały czas jest w rozbudowie. Na terenie parku powstaje park rozrywki jest tam min. Młyńskie Koło, Statek Piracki, Rollercoaster, Piramida Strachu, Kino 5D. W parku znajdują się restauracje, sklepy z pamiątkami, dobrze wyposażone toalety. Mając małe dzieci w praku śmiało można spędzić pół dnia. Bardzo polecam.



Zamek Lipowiec w Babicach i Skansen Wsi Polskiej w Wygiełzowie.



Godzinę drogi od Inwałdu jest miejscowość o nazwie Wygiełzów. Znajduje się tam Skansen Wsi Polskiej. Jest to teren zamknięty i bardzo dobrze wyposażony. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który dokładnie opisuje nam każdy budynek począwszy od domu bogatych chłopów przez dom nauczyciela, a skończywszy na chacie biednych chłopów, w którym w jedym pokoju mieściło się około 12 osób. W skansenie znajduje sie wiele maszyn rolniczych oraz podstawowych urządzeń, które pomagały w ówczesnym życiu. Pośrodku skansenu znajduje się piękny drewniany zabytkowy Kościół. W ciagu roku odbywają się tam tylko dwie Msze Św. Jest również możliwość, aby zawrzeć tam związek małżeński. Przy wejściu jest restauracja oraz sklep z pamiatkami. Skansen znajduje się u stóp wzniesienia, na kórym znajduje się zamek. Zamek ten był siedzibą biskupów. Mieściło się tam więzienie i szpital dla księży, zakonników i innych duchownych, ktorzy zostali skazani za kradzieże, rozpuste oraz za obelgi skierowane w strone biskupów. Zamek nie jest w idealnym stanie, jest to spowodowane brakiem funduszy jak również z powodu trzykrotnego pożaru, najazdów i kradzieży na zamku jednak na prawde jest godny polecenia. Zamek posiada baszte z której rozciąga się cudowana panorama na okoliczne wsie. Przy sprzyjającej pogodzie istnieje równiez możlowość, że zobaczymy Babia Górę, na której według legendy odbywały sie zloty czarownic.

Avatar użytkownika
Alek Krajtroter 2881 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Siemomysła Krajtroter 6623 kilometrów
2011-06-24 15:32:52

:)

Witam - pozwolę sobie na drobną poprawkę - Zamek w Babicach - nie w Lipowcu. Lipowiec to jego nazwa własna.

Przez chwilę myślałam, że to jakiś nowy dla nas zamek, ale przegląd zdjęć naprowadził mnie na trop.

Pozdrowienia,

Anka

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-06-24 06:51:27

Zdjęcia cudowne . Skansen w Wygiełzowie coś pięknego. A Inwałd wspaniały .

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020