Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Marek Weber

Międzygórze

2011-06-17
2011-06-17 13:26:52
Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Zej scie ze schroniska na Iglicznej do Międzygórza i wejście innym szlakiem - zwiedzanie atrakcji miasteczka.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczkiMiejsce naszego pobytu to Iglicza - 845 m.n.p.m,łatwo można rozpoznać to miejsce z drogi prowadzącej do Międzygórza dzięki jego stożkowatej budowie i kościołowi pod wezwaniem Matki Boskiej Śnieżnej, który jest z daleka widoczny. W świątyni znajduje się cudowna figura koronowana w 1983 roku przez papieża Jana Pawła II. Z Marii Śnieżnej rozlegają się przepiękne widoki na Kotlinę Kłodzką, Góry Bystrzyckie oraz na Masyw Śnieżnika. Szlaki prowadzące na ten szczyt są różnej trudności. Turyści najchętniej wybierają szlak koloru żółtego, prowadzący koło "Ogrodu Bajek", do którego warto wstąpić będąc z dziećmi.Msze święte na "Marii Śnieżnej" odprawiane są codziennie o godzinie 12:00 w niedzielę i święta odprawiana jest również msza o godzinie 16:00.

Tuż koło Sanktuarium na Iglicznej znajduje się schronisko, gdzie jest nasza baza wypadowa w pobliskie górki.

Nasz szlak rozpoczynamy idąc żółtym szlakiem drogą po części wybrukowaną i po kilkunastu metrach dochodzimy do skrzyżowania teraz szlak prowadzi nas w dół przez las w kierunku Międzygórza. Po około 40 minutach dochodzimy do granic Międzygórza – do ogrodu bajek – dalej idąc szlakiem przez Śnieżną Polanę, na której stoi krzyż papieski dochodzimy do Międzygórza. Na ulice miasteczka wychodzimy w okolicy hotelu „Gigant” i kierujemy się do centrum wzdłuż strumienia.Więcej na temat Międzygórza na http://www.miedzygorze.eu/pl

Po zjedzeniu obiadu w jednej z restauracji udajemy się dalej teraz szlakiem czerwonym do wodospadu Wilczki. Następnie szlakiem zielonym, idąc początkowo wzdłuż drogi, później przez pola dochodzimy do tamy (zapory) przeciwpowodziowej. Po przejściu przez zaporę na drugą stronę strumienia nasza droga prowadzi pod górę w kierunki szczytu Iglicznej i naszego schroniska. W połowie podejścia znajduje się murowany cokół na którym stoi Matka Boża Śnieżna z roku 1874, stąd także rozpoczyna się droga krzyżowa, która prowadzi do samego sanktuarium pod szczytem.

Po dojściu do schroniska kończymy nasz szlak.

Avatar użytkownika
Marek Weber Krajtroter 21364 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020