Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, monika

Stadnina koni w Książu ...

2011-06-02
2011-06-02 19:46:11
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów

Stadninę tą założył w XIX w . książę Jan Henryk XV . Wielki miłośnik koni .

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Książ k / Wałbrzycha

Wracając już z zamku , przystanęłam na chwilkę przed jedną z najpiękniejszych stadnin jakie widziałam .To piękne miejsce założył książe Jan Henryk XV , wielki miłośnik koni . Mnie do tego miejsca przyciągnęły jakąś magiczną siłą pasące się po przeciwnej stronie klacze ze źrebiętami .Książe Jan Henryk XV sprowadził do Książa najlepszych specjalitów w tej dziedzinie .

Budynki , które oglądałam zostały zbudowane systemem szachulcowym . W stadninie tej odbywają się zawody w powożeniu czy hipodrom .

Byłam zauroczona tym miejscem . To tutaj trenuje się konie rasy śląskiej . Rasa ta wywodzi się z kilku ras : hanowerskiej , fryzyjskiej czy oldenburskiej .Konie te są silne , pełne gracji , uroku i czaru .

Podczas mojego pobytu w stadninie , widziałam przygotowania do kolejnych zawodów . W stadninie tej podziwiałam wystawione tam wszelkiego rodzaju pojazdy .

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020