Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Żubr w trawie puszczy:), Izabela

Wrocławskie ZOO

2008-08-03
2008-08-04 21:01:07
Avatar użytkownika
Izabela Zapaleniec 560 kilometrów
Przyjemny sposób na spędzanie wolnych dni
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wrocław > Zoo we Wrocławiu
W pewną niedzielę postanowiliśmy z mężem po raz kolejny wybrać się do Wrocławskiego ZOO. Pogoda dopisywała, więc naszą przygodę rozpoczęliśmy od zagrody wielbłądów🙂 Po kolei mijając kolejne zwierzątka: rodziny antylop, ptaki, małpki, słoniki, niedźwiadki, żyrafy,kotowate itp.
W ZOO rodzi się wiele młodych zwierzątek, na zdjęciu uwieczniłam miesięcznego hipopotamka🙂

Z roku na rok tworzone są nowe wybiegi dla zwierząt. Tygrysy i niektóre kotowate czy małpki znajdują się już na wybiegach, na którychi można je podziwiać przez szybę. Niesamowitym wrażeniem jest tygrys przechadzający się tuż przy szybie, gdzie dzieli nas od niego koło 30cm.

Nie mogliśmy ominąć terrarium, w którym znajdują się rozmaite okazy gadów i płazów. Nowością, z którą się spotkałam w ZOO jest motylarnia (znajdująca się na pierwszym piętrze terrarium) jest to pomieszczenie, w którym rosną niespotykane gatunki roślin, a wśród nich latają różne gatunki motyli --- trzeba zachować ostrożność.

Mile wspominamy również odwiedziny w budynku małych ssaków. Dla nas nowością był fakt, że nietoperze przebywają swobodnie pod sufitem. Natomiast w kolejnym z budynków - pod sufitem miał uwity zakątek leniwiec, akurat jak byliśmy spał sobie w najlepsze.

Odwiedziliśmy także budynek akwarium, w którym znajdują się rozmaite gatunki ryb. Naszą uwagę przykuły egzotyczne gatunki rybek (m.in. bajkowa Nemo), piranie, płaszczki, ślepe rybki (gatunek żyjący na dużych głębokościach), kraby, skorpiony i wiele innych.

Mile wspominamy również Dzieciniec, czyli zagrodę, w której zwierzęta przemieszczają się swobodnie i można je karmić.
Równie ciekawy jest budynek, w którym przebywają małpy człekokształtne, akurat trafiliśmy na porę karmienia🙂 Swój wybieg ma tu jedyny w ZOO orangutan, który lubi malować. Jego dwa rysunki wiszą koło jego klatki.

Nie sposób wymienić wszystkich zwierzątek, które znajdują się we Wrocławskim ZOO. Był to naprawdę mile spędzony czas🙂 Zapraszam do obejrzenia zdjęć🙂
Wrocławskie ZOO Kolejny misio:) Jak to jest wyginać nogi w drugą stronę?? Kolejna rodzinka:) Jeden z moich ulubionych małych ssaków - FENEK Surykatka Rybka w akwarium Z misiem polarnym W DZIECIŃCU Miesięczny hipopotamek z mamą:)
Avatar użytkownika
Izabela Zapaleniec 560 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020