Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Front zamku, Monika Pawlak

Dzięgielów-wieś pod Cieszynem

2008-08-03
2008-08-03 18:57:49
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
Wieś w gminie Goleszów,cel wycieczki-zamek z XV w,przebudowywany w XVIII i XX w,pierwotny styl utracony(niestety). Nie można zwiedzać zamku,jest w rękach prywatnych,można nacieszyć oko tylko z zewnątrz.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Dzięgielów > Zamek z XVw

Znów zrobiliśmy sobie przejażdżkę po okolicach,mając na uwadze zamek w Dzięgielowie.Wieś,w której co roku odbywa się tu "Tydzień Ewangelizacyjny",organizowany przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego,spotkanie religijne protestantów,gdzie również uczestniczą katolicy jak i przedstawiciele kościoła katolickiego,wspólna modlitwa i rozważanie Słowa Bożego.Podobno jeźdźi tu na te spotkania sam były premier Buzek .
Kilka słów o zamku: Zamek został wybudowany przez pana z Czechowic Jana Czelo pod koniec XV wieku.Uległ ogromnym zniszczenio podczas wojny trzydziestoletniej.Jego odbudową zajął się Jan Goczałkowski w II połowie XVII wieku. Był przebudowywany w połowie XVIII wieku i pod koniec XIX.Dziś jego wygląd nie przedstawia się ,jak okazałe zamczysko,nawet nie przypomina zamku,posiada jednak trzy skrzydła i ma dwie kondygnacje,obecnie jest w rękach prywatnych.Brama Herb nad bramą Prawa strona zamku Z lewej strony Ściana boczna Ostrzeżenie Tył zamku widoczny zza płotu Dzięgielów-wieś pod Cieszynem Kierunek -Wzgórze Zamkowe w Cieszynie
Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020