Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Zbyszek Mat

Ogród Japoński w Jarkowie

2010-08-01 - 2010-08-15
2011-05-15 08:37:03
Avatar użytkownika
Zbyszek Mat Krajtroter 17595 kilometrów

 

Dwutygodniowy pobyt w Kudowie  Zdroju z turystyką dookoła Kudowy.

W tym miejscu opis i zdjęcia z wycieczki do Ogrodu Japońskiego w Jarkowie k/Lewina Kłodzkiego.Ogród Japoński w JarkowieNieopodal Kudowy, w Jarkowie k/Lewina Kłodzkiego znajduje się bardzo ciekawe miejsce zwane Ogrodem Japońskim. Ogród za łożył właściciel tego terenu p. Edward Majcher – wykonał projekt ogrodu, wybudował kaskady, zmienił kształt terenu, posadził kilkaset różnych roślin i wykonał zbiorniki wodne.

W roku 2000 miesięcznik „Ogrody” uhonorował nagrodą prace p. Edwarda. Ogród zdobył uznanie gości z Ambasady Japonii a także licznie odwiedzających turystów.

Ogród Japoński w Jarkowie

W roku 2004 ogród został otwarty dla zwiedzających, jako drugi w Polsce Ogród Japoński.Przy ogrodzie jest parking, na którym można pozostawić samochód.

Ogród Japoński w Jarkowie
Ogród Japoński w Jarkowie

Najstarszym Ogrodem Japońskim jest ogród we wrocławskim Parku Szczytnickim, pozostałości po Wystawie Światowej z roku 1913. Po zakończeniu wystawy, ze względu na prowizoryczność budowy, ogród został zlikwidowany. Dopiero w roku 1994 został on zrewaloryzowany ciesząc oko odwiedzającego tysiącami malowniczych widoków.I ten ogród musimy przy następnych naszych wyprawach zobaczyć.

Ogród Japoński w Jarkowie Ogród Japoński w Jarkowie Ogród Japoński w Jarkowie
Avatar użytkownika
Zbyszek Mat Krajtroter 17595 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020