Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Zbyszek Mat

Z Kudowy na Błędne Skały.

2010-08-01 - 2010-08-15
2011-05-14 08:29:25
Avatar użytkownika
Zbyszek Mat Krajtroter 17595 kilometrów

Dwutygodniowy pobyt w Kudowie  Zdroju z turystyką dookoła Kudowy.

W tym miejscu opis i zdjęcia z wyprawy na Błędne Skały

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Błędne SkałyBłędne Skały

Po około sześciu kilometrach jadąc z Kudowy w kierunku Karłowa po lewej stronie jest droga którą można dojechać do niepowtarzalnego labiryntu skalnego zwanego Błędnymi Skałami. Droga ta jest płatna a ruch do Błędnych Skał odbywa się o pełnych godzinach. Tam na parkingu można zostawić samochód i rozpocząć wędrówkę po labiryncie skalnym.

Można również zaparkować samochód na rozdrożu dróg i po półgodzinnej wspinaczce dojść do labiryntu.Błędne Skały, położone na skraju Skalniaka, utworzone są przez sieć regularnych spękań w ławicy piaskowców górnokredowych. Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się pomiędzy wąskimi szczelinami pomiędzy skałami. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów.Całą trasę przechodzimy w ciągu godziny podziwiając wspaniałe, niezapomniane widoki.

Avatar użytkownika
Zbyszek Mat Krajtroter 17595 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-05-17 18:51:30

Zbyszku !

Piękne te Błędne Skały . Cudo .  Pozdrawiam Monika B.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020