Ardspach.., Zbyszek Mat

Z Kudowy do Ardspach w Czechach

2010-08-01 - 2010-08-15
2011-05-11 10:40:14
Avatar użytkownika
Zbyszek Mat Krajtroter 17595 kilometrów

Dwutygodniowy pobyt w Kudowie  Zdroju z turystyką dookoła Kudowy.

W tym miejscu opis i zdjęcia z wycieczki do Skalnego Miasta Ardspach w Czechach

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ardspach czechyADRSPACH - SKALNE MIASTO

..wyruszamy na wędrówkę..

Na wycieczkę pojechaliśmy z Biurem Podróży. Wycieczka bardzo tania i z przewodnikiem. Można ją odbyć samochodem, bo dojazd jest bardzo dobry a na miejscu nie ma problemu z parkingiem. Trasa wędrówki przez Skalne miasto jest dobrze oznaczona i można poruszać się bez przewodnika. Może brakować tylko opowieści przewodnika, ale bardzo dużo informacji znajduje się w Internecie. Z wymianą pieniędzy(złote na korony i odwrotnie) nie ma problemu i można to zrobić przed wyjazdem w Kudowie lub na miejscu a Ardspach.

Skalne miasto Adrspach to najpiękniejsza część Gór Stołowych, a zarazem skalne miasto jedno z największych i najpiękniejszych w Europie. Zbudowany z piaskowca płytowego, a uroku dodaje tutaj skalny wodospad, oraz piękne dwa skalne jeziorka gdzie atrakcją jest przepływ łodziami.

Poprowadzona jest tam trasa okrężna, która liczy sobie około 4 km i jest bardzo dobrze oznakowana. Od skrzyżowania szlaków przy hotelu - Skalni Mesto idziemy lipową aleją jakieś 200 m do wejścia w Skały, po prawej stronie mijamy staw. Idziemy szlakiem, po drodze mijając skały o bardzo ciekawych kształtach i nazwach. Jest to opisane na mijanych tabliczkach informacyjnych- Fotel Karkonosza, Dzban, Głowa Cukru i wiele, wiele innych..

Wycieczka polecana dla dużych i małych, a w miejscach trudnych są obejścia trasy lub z części można zrezygnować. Spacerując po ścieżkach Skalnego Miasta znajdziesz się wśród tysięcy turystów i grona sławnych ludzi,( takich jak Johann Wolfgang Goethe i inni..) którzy zwiedzali to miejsce.Avatar użytkownika
Zbyszek Mat Krajtroter 17595 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Zbyszek Mat Krajtroter 17595 kilometrów
2011-05-11 12:55:31

Dziękuję P.Moniko

Opisujemy te wspomnienia z wycieczek z wnukiem bo rozmawiając z kolegami w szkole na zajęciach chce pokazać nasze wyprawy turystyczne.Cóż tak to jest- "wnuk chce ,dziadek musi", ale i jego wkład w tworzenie tych opowieści jest duży. Adrspach uzupełniliśmy o nowe zdjęcia.

Dziekuję bardzo i pozdrawiam

Zbyszek Mat

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-05-11 12:29:46

Zbyszku !

Znowu ciekawa relacja z wycieczki . Nigdy nie byłam w Skalnym Mieście .Pozdrawiam Monika B.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020