Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Droga Różańca, Adam Prończuk

Rycerzowa szlakami Karola Wojtyły

2011-05-01
2011-05-01 19:08:38
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Kierunek Ujsoły, dokładniej Soblówka i Rycerzowa

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ujsoły > Soblówka > Rycerzowa > Droga Różańcowa Świętego Jana Pawła II

W dzień Beatyfikacji naszego Papieża łączymy świętowanie z aktywnością. Pogoda nie zachęca, deszcz i mgły. Nic to, nieraz padało. Ubrania na zmianę, perelyny i w drogę. Z Soblówki wyruszamy czarnym szlakiem na Rycerzową brnąc z początku po kostki w błocku. Po 1,5 h chwilami mocnego podejścia dochodzimy do Bacówki na Rycerzowej. W schronisku tłoczno - kilka rodzin i spora grupa młodzieży, ale za to cieplutko. Ruskie, kawka i zwalniamy stolik bo kolejna rodzina wpada się wysuszyć i ogrzać. Na Rycerzową Wielką nie wchodzimy - we mgle i tak nic nie widać, tym bardziej, że dotarła grupka, która zgubiła się na szlaku i godzinkę nadrobili do planu. Schodzimy żółtym, Drogą Różańcową, przystając przy tablicach z Tajemnicami Radosnymi, Bolesnymi, Światła i Chwalebnymi. Bardzo przyjemna i urokliwa trasa mimo braku pogody i widoków. Strumienie, polany, miejscami ciemny, trochę straszny las z ciekawymi kształtami drzew, mchy, paprocie, kwiaty, śpiew ptaków.Ujsoły Na rozstajach Soblówka Po błocku Para Ja myję dziś buty Na szlaku Nawet kury się pochowały Drzwi na rzekę Ujsoły amfiteatr Dopływ Białej Soły Jest cool Santo Subito Na szlaku Najgorsze za nami Szlak Skałka Podejście Do Bacówki Las Las Skrzyżowanie Wiosna Las Wiosna Bacówka Droga Różańca Droga Różańca Bacówka na Rycerzowej Rycerzowa we mgle Bacówka na Rycerzowej HUbabuba Na szlaku Pss, tutaj się śpi Droga Różańca Droga Różańca Największe przejaśnienie Paprocie ruszyły We mgle Mglisty szlak Przysłop Na szlaku Na szlaku Droga Różańca Wiertałówka w mgle Na szlaku Na szlaku Droga Różańca Na szlaku Na szlaku Na szlaku Dom w Królowej
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-05-03 14:28:45

Tak, wyprawa 246! W tygodniu trasy bez tłoku na szlaku - rewelacja. Powodzenia Staś.

Gość
2011-05-03 08:41:08

A ja tym razem dzień miałem zajęty i tak już będzie aż do jesieni, że moje wędrówki w weekendy będą należały do rzadkości. Za to przez tydzień ... kto wie.

Pozdrawiam, byłem na Rycerzowej już w tym roku kiedy były tam jeszcze spore połacie śniegu, ale za to była wtedy cudowna pogoda, choć widoki wtedy słabe.

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-05-01 23:16:31

Wszędzie w naturze  jest OK

Avatar użytkownika
Mariusz Wiśniewski Krajtroter 3037 kilometrów
2011-05-01 20:36:48

Tam zawsze jest OK.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020