Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Brynek, Anna Piernikarczyk

Brynek i Rybna - okoliczne pałace

2011-04-17
2011-04-18 11:54:42
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Niedzielna wycieczka rodzinna do pobliskiej miejscowości Brynek i dzielnicy Tarnowskich Gór - Rybnej.

I znów ruszamy na krajoznawczą wycieczkę po niedalekiej okolicy. Kilkanaście kilometrów od naszego domu zagubiony jest wśród ciekawego starodrzewia romantyczny pałac w Brynku.Od lat mieści się w nim Technikum Leśne, ale teren ten jest dostępny i idealnie nadaje się na spacerki. Nasze młodsze dziecię pierwszą część wycieczki przespało, ale potem była już bardzo aktywna 🙂Nie wiem czy każdy słyszał o rodzinie Donnersmarck, ale członkowie tego rodu na przełomie XIX i XX wieku byli właścicielami wielu okolicznych pałaców, m.in. tego w Brynku.

Za pałacem, po przejściu czerwonej bramy z zegarem dochodzimy do Ogrodu Botanicznego (wstęp bezpłatny). Ogrodem opiekują się uczniowie miejscowego Technikum. Widać, że czas wyrył swe piętno na tym miejscu, ale mimo to jest ładnie, romantycznie i bardzo spokojnie.

Pałac w Brynku

Po Brynku wybieramy się jeszcze do Rybnej to już w naszym mieście, choć w jednej z odleglejszych dzielnic. Tu również stoi Pałac, ale o innym przeznaczeniu - hotel i restauracja. Odbywają się tu również koncerty instrumentalne.W pobliżu Pałacu od lat swój "dom" znalazł sobie bocian, który wrócił już tej wiosny z dalekiej podróży i pozwolił mi się sfotografować, choć nie był zbyt cierpliwy 🙂

Oficyna w Brynku
Oficyna w Brynku

Brynek - wieża cieśnień Zabudowania gospodarcze w Brynku Brama do Ogrodu Botanicznego Ogród Botaniczny w Brynku Brynek - Ogród Botaniczny Kaplica pałacowa w Brynku Brynek Pałac w Brynku Pałac w Rybnej Rybna bocian
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-04-18 21:53:40

Faktycznie super miejsce na spacerki z rodziną. Bociek extra w locie złapany. Pozdrawiam

Gość
2011-04-18 20:40:52

Bardzo ciekawa relacja i takie same zdjęcia. Pozdrawiam.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020