Częstochowa, kasia ejsmont

Częstochowa - Olsztyn(woj.śląskie)

2006-09-02
2011-03-30 13:12:38
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Częstochowa, katolicka stolica Polski. Klasztor na Jasnej Górze jest co roku odwiedzany przez tysiące pielgrzymów. Przybywają by pokłonić się Matce Boskiej i prosić o opiekę i błogosławieństwo. My też się tam udaliśmy.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Częstochowa > Olsztyn koło Częstochowy

Po odwiedzeniu sanktuarium warto pospacerować po Jasnogórskich Wałach. Są one pozostalością dawnych umocnień klasztoru, który wytrzymał trzy oblężenia: Szwedów, Rosjan i Austryjakow. W parku otaczającym klasztor znajduje się droga krzyżowa.Grupy pielgrzymkowe odprawiają tu nabożeństwa, a uczestnicy często przechodzą od jednej stacji do drugiej na kolanach. Jadąc z Częstochowy trasą na Kielce grzechem byloby nie zatrzymć się choć na krótko w Olsztynie.Z zamku niestety wiele nie zostało, ale skałki wapienne i położenie jest bardzo urokliwe. W sam raz na spacerek czy piknik.Olsztyn k. Częstochowy Olsztyn k. Częstochowy Olsztyn k. Częstochowy Częstochowa Częstochowa Częstochowa
Avatar użytkownika
kasia ejsmont Krajtroter 12734 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021