, Krzysztof Dorota

Zamek Bolków

2011-03-25
2011-03-25 23:41:06
Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów

 Zwiedzanie zamku i okolicy

 

 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
BolkówZamek Bolków mieści się na szczycie stromego wzgórza nad doliną Nysy Szalonej. Składa się on z dwóch części: wewnętrznej, starszej części zbudowanej w stylu gotyckim, oraz części zewnętrznej dodanej w epoce renesansu.
Zamek Bolków powstał pod koniec XIII w. i należał do książąt świdnickich. Po wygaśnięciu dynastii Piastów przeszedł w ręce czeskie. Ostatecznie po wielu ówczesnych bojach (związanych także z walkami o zamek) w wieku XVI został przekazany biskupowi wrocławskiemu, który dobudował część renesansową.
Od 1703 r. do 1810 r. należał wraz z miastem do cystersów z Krzeszowa. Po sekularyzacji dóbr popadł w ruinę. Stał się jednak od razu popularnym miejscem wśród zwiedzających i został dostosowany do potrzeb tursytycznych - stworzono bazę noclegową, zabezpieczono i wyburzono niebezpieczne ragmenty.
Obecnie jest jednym z głównych miejsc gdzie użądzane są współczesne turnieje rycerskie.

Bolków

Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020