Stare drzewo po drodze z ogromną dziurą w środku, lavinka

Na Twierdzę!

2008-07-28
2008-07-28 15:33:02
Avatar użytkownika
lavinka Zapaleniec 719 kilometrów
Wycieczka z Warszawy do Modlina i Zakroczymia. Transport rowerowy wspomagany koleją do Modlina (tylko w jednym kierunku). Na liczniku miałam ok.75km.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa > Modlin > Zakroczym > Modlin, Twierdza > Cmentarz Wojskowy > kościół Podwyższenia Krzyża
Z dw. Gdańskiego w Warszawie ruszamy w przedziale bagażowym/rowerowym do Modlina - trasą Legionowską, która niestety się dłuży z powodu remontów. Wysiadamy w Modlinie (Nowy Dwór Mazowiecki) i najpierw zwiedzamy Nowy Modlin, na wschód od twierdzy. Potem uderzamy na samą twierdzę i długo krążymy dookoła niej podziwiając przy okazji widoki rzeczno-mostowe oraz nareszcie udajemy się na górę po drodze zaglądając też na cmentarz wojskowy. Ogromny. Na terenie twierdzy niestety jakiś mądrala wybudował blokowisko. Na szczęście sporo się ostało ceglanych budowli porośniętych przez malowniczą roślinność. Jest też dziwny budynek z chylącym się kominem.... Na wyprawę należy zabrać latarkę lub chodzić z wymontowanym przednim światełkiem od roweru. Jest trochę miejsc w których jest bardzo ciemno. Trochę mało zwiedzać twierdzę,a że w pobliżu jest Zakroczym to należy go zobaczyć, choć w przelocie. Zwiedzamy dwa kościoły, piaszczystą drogę i rynek z kocich bów, przy którym stoi hydrant. Idealne miejsce by się ochłodzić. Z Zakroczymia powrót południowym brzegiem Wisły, po drodze mijamy dwa mosty, z których jest piękny widok na rzekę. Bardzo malownicza kratownica mostu do Nowego Dworu Maz. Do Warszawy powrót wałem przeciwpowodziowym po stronie legionowskiej (fragmentami nieco zarośnięty). Piękna dolina Wisły, ale nie tylko bowiem po drodze jest pole golfowe i pałac w Jabłonnnie. Dalej już na etapie białołęckim kilka knajp, ale hałaśliwych. Być może tylko z powodu meczu. :)
Avatar użytkownika
lavinka Zapaleniec 719 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Monika Pawlak Krajtroter 9349 kilometrów
2008-07-28 22:58:55
Rowerem wszędzie się wciśniesz :-)dlatego częściej podróżuję rowerem niż autem !Pozdrawiam,świetna wycieczka !
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020