, monika

Barwałd - Architektura Drewniana

2011-03-11
2011-03-11 06:52:44
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
Barwałd malownicza wioska na trasie Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska . Jest tam unikatowy drewniany kościółek .

" Do nieba patrzysz w górę , a nie spojrzysz w siebieNie znajdzie Boga kto go szuka tylko w Niebie ... " Adam MickiewiczPewnej pięknej soboty wybrałam się na wycieczkę. Mój wybór padł na Barwałd Dolny . Leży on na trasie Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska . Zatrzymuję się na pobliskim parkingu . Idę podziwiać cudo architektury drewnianej . Ta malutka świątynia została ufundowana przez Jana Bibersteina - Starowiejskiego . Niestety świątynia jest zamknięta , tylko przez oszklone drzwi zobaczyłam wśrodku wspaniałe barokowe wyposażenie. Stamtąd też widziałam ołtarz główny którego zwieńczeniem jest obraz przedstawiający św. Erazma . Zaś na belce tęczowej wisi unikatowy gotycki krucyfiks . Gdy sięgniemy w głąb historii to okaże się , że w miejscu obecnego drewnianego kościółka istniał starszy datowany na rok 1326 .

Obecna świątynia jest hołdem za ocalenie od zarazy .

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów

Komentarze

Łucja Weekendowy turysta 65 kilometrów
2011-05-22 14:42:12

Witaj Moniko, kościółek położony jest na Szlaku Architektury Drewnianej, można go zobaczyć wewnątrz :  w piatek, sobotę i niedzielę, od maja do końca września, w określonych godzinach ( informację można znaleść w internecie) Warto.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020