Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej, Adam Prończuk

Deszczowy Nowy Sącz

2011-03-10
2011-03-10 19:43:38
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
Nowy Sącz, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, niektóre kościoły drewniane w drodze
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Nowy Sącz > Sucha Beskidzka > Kasina WLK > Wilkowisko > Słopnice > Maków Podhalański

Przy okazji wyjazdu służbowego udało mi się powłóczyć po Nowym Sączu. Na złość aura z wiosennej przeszła w jesienną odbierając przyjemność zwiedzania i kolory do zdjęć - więc wizyta w tym sympatycznym mieście do poprawki.W drodze powrotnej pogoda się poprawia. Skusiłem się na mały rekonesans przed wiosennymi wyprawami. Odwiedzam Kasinę Wielką, Słopnice i Wilkowisko - miejscowości na Szlaku Architektury Drewnianej z zabytkowymi kościółkami, niestety niedostępnymi do zwiedzania. Zaglądam też do Sanktuarium w Makowie Podhalańskim - tu trwa pogrzeb, nie będę zakłócał uroczystości - obraz Matki Boskiej Makowskiej obejrzę przy okazji.

Bazylika Św. Małgorzaty
Bazylika Św. Małgorzaty


Nad Suchę Beskidzką niebieskie niebo - zatrzymuję sie na dłużej - wstępuję do Karczmy, a później na spacer po parku zamkowym.

Kościół drewniany w Wilkowisku
Nowy Sącz Rynek
Maków Podhalański - Sanktuarium
Kościół drewniany w Słopnicach Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Kościół PW Św. Kazimierza Kościół drewniany w Wilkowisku Wejście do Ratusza Maków Podhalański - Sanktuarium Kościół drewniany w Słopnicach Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Kościół PW Św. Kazimierza Kościół drewniany w Wilkowisku Rynek, Ratusz Maków Podhalański - Sanktuarium Kościół drewniany w Słopnicach Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Budynek Sokoła Na drodze Klasztor oo Jezuitów Maków Podhalański - Sanktuarium Dzwonnica - Kościół drewniany w Słopnicach Deszczowy Nowy Sącz Kościół PW Św. Kazimierza Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Klasztor oo Jezuitów Maków Podhalański - Sanktuarium Budowa nowego kościoła w Słopnicach Kościół PW Św. Kazimierza Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Klasztor oo Jezuitów O zamku w Suchej B Kościół drewniany w Słopnicach Kościół drewniany w Słopnicach Kościół PW Św. Kazimierza Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Klasztor oo Jezuitów Karczma Rzym Rynkek, Karczma Rzym w Suchej B Kościół drewniany w Słopnicach Nowy Sącz Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Ruiny zamku Karczma Rzym Mały Wawel w Suchej-Beskidzkiej Kościół drewniany w Wilkowisku Deptak Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Ruiny zamku Rynek w Suchej Beskidzkiej Mały Wawel w Suchej-Beskidzkiej Beskid Kościół drewniany w Wilkowisku Nowy Sącz Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Ruiny zamku Karczma Rzym Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Beskid Kościół drewniany w Wilkowisku Uliczkami Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Dunajec Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Ratusz Kościół drewniany w Wilkowisku Kamienica Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Ruiny zamku w Nowym Sączu Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Rynek Sądeckie gołębie Kościół drewniany w Wilkowisku Z Rynku Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Z rynku na Bazylikę Św. Małgorzaty Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Sądeckie gołębie Kościół drewniany w Wilkowisku Nowy Sącz Rynek Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Rynek Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Sądeckie gołębie Kościół drewniany w Wilkowisku Pomnik Jana Pawła II przy Ratuszu Kościół drewniany w Kasinie Wlk. Ruiny zamku Park zamkowy w Suchej-Beskidzkiej Nowy Sącz Ratusz Kościół drewniany w Wilkowisku Ratusz Na szlaku Maków Podhalański - Sanktuarium
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Gość
2011-03-10 23:28:34
No tak, znak zodiaku miłościwie nam teraz panujący to Ryby, zatem rybie oko - hahaha. Ciekawe efekty daje.
Pogoda jutro bez znaczenia, byle czas był i dzięki za otuchę.
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-03-10 21:05:51
Witaj Przyjacielu!
Kupiłem sobie obiektyw "rybie oko" - daje mozliwość zdjęc z kątem 180 stopni co pozwala "złapać" więcej z bliższej odległości - dobry m.in. do architektury i panoram - na razie uczę sie go. Staś - jutro pogoda podobna, ale Tobie się przejaśni, trzymam kciuki.
Gość
2011-03-10 20:57:12
Co Ty chcesz od kolorów??? Są w pełnej skali jakie powinny być przy takiej pogodzie! Dla mnie rewelacja! Przy okazji, co to za opcja pokazująca soczewkową formę widoków? To bardzo wzbogaciło tą relację. Poza tym, tło białe, lub popielate sprawia, że oko skupia się na tym co zdjęcie prezentuje a nie na tle. Fantazja.
Rano jadę załatwiać na Jurę kolonie dla dzieci i mam nadzieję, że też tak jak Ty przy okazji wyjazdu będę miał czas na liźnięcie choćby Krakowa i może się urodzi jakaś kolejna trasa, ale to nic pewnego i zapeszać nie chcę.
Pozdrawiam Adasiu! Staś.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020