Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, monika

Łagiewniki - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

2011-01-28
2011-01-28 08:18:30
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
W Łagiewnikach jest malowniczo położone przepiękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W piękną lipcową sobotę wybrałam się do miejsca , które odwiedzał Karol Wojtyła jako dorosły człowiek do Łagiewnik .Łagiewniki obecnie dzielnica Krakowa , ale to w niej jest cudownie piękne sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To miejsce ukochała św . siostra Faustyna.Przyciąga wielu pielgrzymów. Pielgrzymi ci wypraszają łaski przed cudownym obliczem Jezusa Miłosiernego . Ja także jestem wśród tych pielgrzymów. Na początku przybywali do malutkiego kościoła klasztornego . Gdy zaczęło przybywać ich coraz więcej podjęto decyzję o budowie Bazyliki. Tak by mogła pomieścić większe rzesze pielgrzymów. W tym malutkim kościółku modliła się św. siostra Faustyna. To tutaj są jej relikwie. Przybywając do sanktuarium czuję ducha siostry Faustyny. Bo przecież dzięki niej rozsławiono Boże Miłosierdzie . Zrobił to papież Jan Paweł II . Ja za jego przykładem przyjechałam do tego unikatowego miejsca. Spacerując po terenie sanktuarium w zadumie kontenpluję słowa z dzienniczka siostry Faustyny. Chodzę wśród figur Jezusa Miłosiernego i jego matki. Odwiedzam znajdujący się przy sanktuarium cmentarz wojenny. Staję przed oknem pokoju , w którym mieszkała siostra Faustyna. Pod tym oknem jest tablica pamiątkowa. Tuż obok na ścianie jest tablica pamiątkowa o pobycie Jana Pawła II . W tym małym kościółku jest wiele wot dziennkczynych.

Wchodzę do Bazyliki Bożego Miłosierdzia , to ogromne wnętrze zachwyca swoją prostotą. Czuć w tym miejscu ducha św. Faustyny . Jest nawet jej pomnik przed którym palą się znicze. Wjeżdżam na sam szczyt wieży widokowej skąd rozchodzi się wspaniały widok na cały Kraków.

W kościele klasztornym nad relikwiami jest obraz Jezusa Miłosiernego . A po drugiej stronie obraz M. B. Ostrobramskiej.Także tutaj stoi dumnie pomnik Jana Pawła II.

Łagiewniki - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów

Komentarze

Łucja Weekendowy turysta 65 kilometrów
2011-05-13 12:58:26

Witaj Moniko !

Podobnie jak i Ty, uważam, że Sanktuarium w Łagiewnikach jest najwspanialszą perełką . To wspanialy pomnik ofiarowany nam wszystkim, przez  Papieża Jana Pawla II

Z ogromna przyjemnością wracam do Tego Miejsca.

Pozdrawiam Łucja 

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2011-01-29 21:41:54
Dołączam się do opinii Arka.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2011-01-29 08:25:16
Dziękuję , rzeczywiście Łagiewniki są taką moją perełką wśród sanktuariów.
Avatar użytkownika
Arkadiusz Musielak Krajtroter 6260 kilometrów
2011-01-28 20:40:41
Jak zawsze z wielkim zainteresowaniem czytałem Twój tekst i jak zawsze najwyższa ocena.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020