, Adam Prończuk

Świąteczny spacer po bajkowym Beskidzie.

2010-12-26
2010-12-26 22:46:49
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
Błatnia harcerskim szlakiem by zmieścić się w sylwestrowe kreacje po miłych spotkaniach przy rodzinnych stołach.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Beskid Śląski

Po wigilijnych i świątecznych spotkaniach licznik kalorii zaświecił na czerwono. Zamieniamy więc na kilka godzin ciepłe kapcie na górskie buty, sztućce na kijki. Po przedświatecznych roztopach wróciła biała zima, lekko pruszy śnieg, chwilami przez chmury nieśmiało przebija się blade słońce. Wyruszamy dla odmiany harcerskim szlakiem biegnącym od ośrodka ZHP przy leśniczówce w Jaworzu (parking przed wjazdem do Grabki). Szlaku, będącego skrótem dla czerwonego szlaku nie ma na mapie, ale jest dobrze i często oznakowany literką H. Trasa biegnie przez las, trawersem, dość mocnym, choć niemęczącym podejściem. Trasę przecinają liczne strumyki i potoczki w tym dwa większe z szumiącymi kaskadami. Prawdopodobnie tegoroczne deszcze uszkodziły zabezpieczenie przy jednym z nich, powstało małe osuwisko i przy przejściu trzeba uważać - jest wąsko, ślisko i ostre nachylenie stoku. Panoram prawie żadnych. Jedynie z przecinki ok. 15 minut do Błatniej, po lewej stronie widok na Ostry i Bucznik, nieco z tyłu, w dole Jaworze, Jasienica i okolice. Świeżego puchu nieco powyżej kostek, czasem do kolan. Przed nami przetarli szlak - jedna osoba z kijkami i sarna. Im wyżej tym chłodniej i więcej bieli. Brakuje tochę błękitu nieba, ale za to bezwietrznie , cicho, a drzewa i krzewy stoją w pełnych, śnieżnych strojach. Jedynie uparty, pracowity dzięcioł zrzuca kawałki kory i śnieżki z gałęzi, zupełnie nami się nie przejmując.W dół zbiegamy sprawnie ślizagając się i obsuwając. Wieczorem rozgrzeszeni znów zasiadamy do obfitego stołu.

Świąteczny spacer po bajkowym Beskidzie.
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2010-12-27 22:28:48
Witaj Łucjo! Królowa tej zimy zamieszkała w Beskidzie.
Pozdrawiam serdecznie.
Adam
Łucja Weekendowy turysta 65 kilometrów
2010-12-27 18:39:16
Witaj Adamie !
Zdjęcia rewelacyjne, takie tajemnicze, sądzę... że jednak nie z Beskidów, lecz z Krainy Królowej Śniegu.
Jestem pełna podziwu dla Ciebie i Rodzinki, że zdecydowała się na wypad w góry, kiedy tyle pyszności jest na stole. BRAWO!!!!!!!!!!
Pozdrawiam Łucja
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów
2010-12-27 13:32:34
Dziękuję Pani Moniko. Zdjęcia słabe, ale przyroda fotogeniczna.
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów
2010-12-27 12:22:40
Jak zwykle bajeczne zdjęcia.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021