, magdalena skwara-denkiewicz

Zakopane

2010-11-02 - 2010-11-03
2010-11-02 18:44:35
Avatar użytkownika
magdalena skwara-denkiewicz Uzależniony od podróży 1865 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zakopane

Wieczorem wsiadłam do pks-u i z samego rana byłam już w Zakopanem.Rano poszłam do Domu Turysty PTTK gdzie miałam zarezerowany nocleg.Zostawiłąm tam bagaż który w wędrówce specjalnie nie był mi potrzebny.I poszłam na szlak.Dojechałam busikiem do Doliny Kościeliskiej i tam powolutku nie spiesząc się i podziwiając widoki poszłam na szlak.Ludzi nie było zbyt wielu.Więc spokojnie doszłam do Sterczyńkiego Stawu gdzie całkowicie sama siedziałam i podziwiałam przepiękny widok.Staw był jeszcze zamarźnięty choć to był już kwiecień,góry wokół ośnieżone i ta niesamowita cisza.Śpiewały tylko ptaki i nic poza tym nie było słychać.Mogłabym tak siedzieć cały dzień ale kiedy słońce zaszło za chmury niestety zrobiło się dosyć chłodno.Poszłąm więc do Schroniska w Dolinie Kościeliskiej gdzie zjadłam obiad.Wracając wstąpiłam do Wąwozu Kraków ,który była zasypany śniegiem.Póżnym popołudniem wróciłam na kwaterę.

Następnego dnia wyruszyłam na szlak na Kalatówki i na Kondratową.W taką pogodę nie chciałam ryzykować wchodzenia gdzieś wyżej i dobrze zrobiłam ,bo kiedy doszłam do Kondratowej rozpętała się śnieźyca i prawie nic nie było widać.W Schronisku posiedziałam ,zjadłam zupkę borowikową,wypiłam herbatkę i tam dowiedziałam się o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.Wszyscy i w schronisku i na szlaku byli wstrząśnięci.

Wracając z Kondratowej wstąpiłam na Kalatówki bo bardzo zmarzłam.Wypiłam herbatkę i zaczełam schodzić do Zakopanego.Ludzi było na tyle mało że dwa ptaki gile siedziały na kamieniach i dały się zfotografować.Po powrocie na kwaterę obejrzałam wiadomości i poszłam spać.

Zakopane


Następniego dnia nie miałam zbyt wiele czasu więc zwiedziłam Zakopane starannie omijając Krupówki.Po zrobieniu zakupów niestety już musiałam iść do pociągu i wracać do Warszawy.Wycieczka była bardzo udana chociaż w nieprzyjemnych okolicznościach.

Avatar użytkownika
magdalena skwara-denkiewicz Uzależniony od podróży 1865 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021