, magdalena skwara-denkiewicz

zakopane-kraków

2010-11-02 - 2010-11-03
2010-11-02 18:02:34
Avatar użytkownika
magdalena skwara-denkiewicz Uzależniony od podróży 1865 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
zakopane kraków

Poastanowiliśmy zrobić sobie krótki wypad i wykorzystać bilety podróżnika sprzedawane w pkp intercity.Zakupiliśmy dwa takie bilety i wieczorem wsiedliśmy do pociągu który zawiózł nas do Zakopanego.Na dworcu w Zakopanem zrobiliśmy przegląd bagaży,te niepotrzebne zostawiliśmy w skrytce na dworcu pks,a z resztą poszliśmy w góry.Był to jeden z piękniejszych weekendów jesiennych więc na szlaku był tłum ludzi.Postanowiliśmy iść do Schroniska na Kondratowej na najsmaczniejszą zupę borowikową jaką kedykolwiek jadłam.Omineliśmy Schronisko na Kalatówkach i spokojnie poszliśmy dalej.Kiedy dochodziliśmy do Kondratowej usłyszeliśmy ryk z pobliskiego lasu.Przyspieszyliśmy kroku w obawie,że to niedźwiedź.W samym schronisku było tyle ludzi że miejsca na zjedzenie zupki szukaliśmy na zewnątrz.Kiedy spokojnie jedliśmy zupkę znowu usłyszeliśmy głośny ryk z las i to całkiem blisko.Wszyscy byli zaniepokojeni,ale ludzie ze schroniska powiedzieli że to tylko jeleń który się czasami w te okolice zapuszcza.Już uspokojeni i po przepysznym posiłu zaczeliśmy wracać.Po drodze wstąpiliśmy na Kalatówki.Popołudniu było już znacznie mniej ludzi więc spokojnie można było podziwiać widoki bez krzyków i wrzasków wycieczek.Potem powolutku zeszliśmy do Zakopanego gdzie w Domu Turysty PTTK mieliśmy nocleg.

Rano wyjechaliśmy z Zakopanego i dojechaliśmy do Krakowa.Niestety nie mieliśmy zbyt dużo czasu na zwiedzanie przepięknego Krakowa.Poszliśmy na Rynek gdzie podziwialiśmy karoce jak z bajki,zrobiliśmy zakupy w Sukiennicach.POszliśmy również na obiad w jednej z restauracji.Zwiedziliśmy również Kościół Mariacki.Potem kupiliśmy bilety na tramwaj i pojechałiśmy do kRakowa-Płaszowa na pociąg.Po drodze podziwaliśmy Kraków.

Z Krakowa wróciliśmy do Warszawy.Była to krótka wycieczka ale uważam że i tak warto było jechać.zakopane-kraków
Avatar użytkownika
magdalena skwara-denkiewicz Uzależniony od podróży 1865 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021