, Joanna

Muzeum Zabawek w Krynicy

2010-10-24
2010-10-24 12:19:07
Avatar użytkownika
Joanna Uzależniony od podróży 1411 kilometrów
czyli jak stare zabawki zachwyciły Julka i Julkę
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
KrynicaDo uroczego Muzeum Zabawek w Krynicy już od drzwi zapraszają Rumcajs i Hanka, a do wejścia do środka zachęca spokojna muzyka z pozytywki, która towarzyszy nam później przez całe zwiedzanie. Zabawki ustawione w gablotkach, podzielone są tematycznie. Mamy więc gablotkę poświęconą szkole: z zabawkową klasą (są tam nawet malutkie worki na kapcie!), prawdziwym tornistrem, liczydłem i atramentem. W innej są pluszowe misie, pieski, słonie i konik na... kółkach. W kolejnym pomieszczeniu Julek i Julka z niedowierzaniem patrzyli na dawne rowery, wrotki i hulajnogę. Spodobał im się za to "dziwny", bo wiklinowy, wózek dla lalek.

Julce najbardziej podobały się oczywiście domki dla lalek, z malutkimi mebelkami, a Julkowi ogromna makieta, po której jeździł pociąg.

"Zaskoczyły" ich drewniane narty, sanki z kierownicą i metalowe łyżwy zakładane na buty (nie mogli uwierzyć, że mama też kiedyś na takich jeździła 🙂).

muzeum zabawek w krynicy
Muzeum Zabawek w Krynicy


Jedną z gablotek zajmują metalowe, ruchome zabawki nakręcane kluczykiem (świetna karuzela), a inną figurki zwierząt. W kolejnej oglądamy zbiór dawnych gier: są tutaj piękne szachy, pomysłowe, malutkie kręgle, domino, bierki, a nawet ruletka. Mamy też dawne puzzle, mozaiki, układanki i kamienne klocki.

Wśród zabawek dla chłopców możemy zobaczyć figurki żołnierzyków, czołgi i karabiny, a także zamki i rycerzy. Są modele samolotów i auto na pedały.Ciekawostką są zabawki znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w okolicach Elbląga. Najstarsze z nich pochodzą z XIII w. Zobaczyliśmy tu łódeczkę z żaglem, piłki, kamienne figurki i bardzo stary zestaw do gry w golfa.

Na koniec zwiedzających czeka jeszcze niespodzianka - sala lekcyjna sprzed kilkudziesięciu lat, z prawdziwymi ławkami, tablicą i globusem. Julek z Julką świetnie się tam bawili i nawet wpisali się do Księgi Gości 🙂

muzeum zabawek krynica
Avatar użytkownika
Joanna Uzależniony od podróży 1411 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
2010-10-24 20:48:47
Świetna sprawa 🙂
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021