Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Tatry Bez Tłumów, Piotr

Tatry Bez Tłumów

2010-09-10
2010-09-10 20:53:39
Avatar użytkownika
Piotr Zapaleniec 456 kilometrów
Wycieczka górska mniej popularnymi szlakami Tatr. Idealna na okres, kiedy w Tatrach kręci się dużo turystów.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zakopane > Nosal > Nosalowa Przełęcz > Polana Olczyska > Polana Kopieniec > Wielki Kopieniec > Toporowa Cyrhla

Wycieczkę rozpoczęliśmy z Zakopanego, skąd zaczęliśmy kierować się w stronę Kuźnic. Naszym pierwszym celem było wejście na Nosal. Na Nosal są dwa szlaki. Jeden, ten bardziej popularny i znacznie prostszy biegnie od samych Kuźnic. Drugi, znacznie stromszy i bardziej wymagający startuje zaś z Zakopanego. Ze względu na jego trudność można na nim spotkać mniej ludzi, a widoki, które towarzyszą nam podczas zdobywania szczytu są naprawdę wspaniałe. My wybraliśmy ten bardziej wymagający szlak biegnący od Zakopanego. Samo wejście na Nosal trwało około godzinki, wliczając w to przerwy na odpoczynek i podziwianie widoków. Na samym szczycie nie było już tak fajnie. Ze względu na fakt, że wycieczkę zrobiliśmy sobie w sierpniu generalnie na szlakach jest masa ludzi. Także szczyt Nosalu był niezwykle zatłoczony i nie zachęcał do odpoczynku.Z Nosalu udaliśmy się dalej zielonym szlakiem prowadzącym do Nosalowej Przełęczy. Po niezwykle trudnej wspinaczce zejście z Nosalu jest naprawdę sympatycznym doznaniem. W tym momencie w zasadzie opuściliśmy dość popularny szlak prowadzący na Nosal od strony Kuźnic i zółtym szlakiem rozpoczęliśmy wędrówkę w kierunku Polany Olczyskiej. Ilość turystów na szlaku znacznie się zmniejszyła, a sam szlak do Polany Olczyskiej jest bardzo lekki i przyjemny.Z Polany Olczyskiej można zejść doliną Olczyską do Jaszczurówki, bądź też udać się wyżej do Polany Kopieniec, skąd biegnie szlak na Wielki Kopieniec (1328 m n.p.m.). My udaliśmy się na Polanę Kopieniec. Sam szlak jest początkowo dość lekki, a podejście przyjemne. Jednak ostatnie metry są naprawdę strome i można się nieźle zmęczyć. Samo wejście na tę polanę zajmuje jednak jedynie około godziny, więc nie jest to jakiś nadmierny wysiłek. Jednak po zdobyciu Polany Kopieniec czekał na nas jeszcze jeden cel - Wielki Kopieniec. Na szczęście wejście na jego szczyt mimo, że strome jest bardzo krótkie, więc większość tatrzańskich piechurów nie powinno mieć z nim problemów.

Ze szczytu udaliśmy się w dół do Toporowej Cyrhli. Szlak prowadzący do tej miejscowości jest naprawdę niesamowity. Trzeba bardzo uważać, żeby się nie zgubić. Na pewnych odcinkach nie ma wyraźnie określonej ścieżki, a jedynym wyznacznikiem tego, że idzie się w dobrym kierunku są oznaczenia szlaku na drzewach. Po zejściu do Toporowej Cyrhli ruszyliśmy do najbliższego przystanku autobusowego skąd busem pojechaliśmy z powrotem do Zakopanego. Odcinek z Toporowej Cyrhli do Zakopanego można przejść pieszo, jednak ze względu na spory ruch samochodowy nie jest to najprzyjemniejsze doznanie.

Cała wycieczka zajęła nam około 5 godzin, wliczając przerwy. Co nas jednak niezwykle urzekło to fakt, że mimo tego, że był to okres wakacyjny na większości szlaków było bardzo pusto, a podczas słonecznego sierpniowego dnia w Tatrach to naprawdę rzadkość.Avatar użytkownika
Piotr Zapaleniec 456 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020